Powstał film o Iwonie Wieczorek. Dokument opisuje jej dzieciństwo [GALERIA]

i

Autor: VODYLLA

zaginięcie Iwony Wieczorek

Powstał film o Iwonie Wieczorek. Dokument opisuje jej dzieciństwo [GALERIA]

2023-05-31 7:33

Za nami premiera filmu „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”. To dwuczęściowy dokument opisujący pierwsze lata życia nastolatki, która zaginęła przed 13 laty. Gdzie można go obejrzeć? Co zobaczymy na ekranie?

Zaginięcie Iwony Wieczorek - niedługo minie 13 lat 

Sprawa Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych, nierozwiązanych spraw w Polsce. Nastolatka 16 lipca 2010 umówiła się z koleżanką Adrią i trzema kolegami - Pawłem, Markiem i Adrianem na wyjście do sopockiej dyskoteki. Zanim pojawili się w klubie, pojechali na działkę babci Pawła, gdzie pili alkohol. Po północy grupa pojechała do Krzywego Domku w Sopocie do klubu Dream Club. W klubie miało dojść do kłótni między Iwoną a Adrią. Około godziny 3:00 19-letnia Iwona wyszła z klubu i poszła promenadą pieszo do domu.

Przed godziną 4:00 nad ranem nastolatce rozładował się telefon, a o godz. 4:12 minęła wejście nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Tam urywa się ślad po Iwonie. 19-latka nigdy nie powróciła do domu, nie wiadomo co się z nią stało.

Powstał film o Iwonie Wieczorek. Dokument opisuje jej dzieciństwo [GALERIA]

Dziennikarze śledczy piszą książkę o Iwonie Wieczorek 

Marta Bilska i Mikołaj Podolski poinformowali, że wspólnie pracują nad wydaniem książki o zaginięciu Iwony Wieczorek. Publikacja ma zawierać nowe informacje na temat tej sprawy. 

Nowy film „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” już dostępny 

W Dzień Matki na nowej platformie Vodylla udostępniono produkcję „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”. To dwuczęściowy film dokumentalny, który opisuje życie zaginionej 19-latki.

Co zobaczymy w nowym filmie o Iwonie Wieczorek?

W dokumencie pojawia się mama dziewczyny - Iwona Wieczorek, która przedstawia swoje wspomnienia i pokazuje niepublikowane zdjęcia córki z dzieciństwa – od niemowlęcia do nastoletnich lat.

Twórców filmu, „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”, zainspirował fakt, że ludzie żyją sprawą osoby, którą znają wyłącznie z kilku ostatnich godzin. Postanowili więc przedstawić historię Iwony Wieczorek od narodzin do tragicznej nocy, korzystając z wiedzy kogoś, kto wie o niej najwięcej

– mówi Przemysław Petryszyn z Vodylla.pl w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

W filmie widzimy, jak mama Wieczorek opowiada o Iwonie i przemierza trasę, którą pokonywała córka w feralną noc zaginięcia.

„Jak się urodziła była prześliczna. Miała czarne, krótkie loki…”, „Lubiła schabowego z mizerią i ziemniakami…”, „Chciała być bardzo dorosła, ale była jeszcze bardzo dziecinna…” – mówi mama Iwony Wieczorek. Opowiada też o strasznych chwilach tuż po zaginięciu córki, rozpaczliwym poszukiwaniu prawdy przez lata i o żałobie, która jej nie opuszcza

- czytamy w opisie filmu na portalu Cinema.pl. 

Gdzie obejrzeć „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”?

Dwuczęściowy dokument (każda część liczy ponad 40 minut) o dzieciństwie Iwony Wieczorek dostępny jest na platformie Vodylla.pl. Film został opublikowany w piątek (26 maja).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE