policja

i

Autor: pexels.com

Postrzelili i katowali pałkami. CBŚP zatrzymało cztery osoby w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa

2022-10-31 10:17

Sprawę usiłowania zabójstwa 41-letniego mieszkańca Trójmiasta rozwiązali śledczy z gdańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. W związku ze sprawą zatrzymane zostały cztery osoby, które miały postrzelić poszkodowanego, a następnie katować go pałkami. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2021 r.

Przypomnijmy - 15 sierpnia 2021 r. czterej mężczyźni postrzelili w plecy i skatowali pałkami 41-letniego mieszkańca Trójmiasta. Swoją ofiarę pozostawili na ulicy. Mężczyzna trafił później do szpitala z wieloma złamaniami.

- W 2021 r. nie udało się złapać sprawców ataku, ale na początku tego roku funkcjonariusze CBŚP dotarli do nowych wątków w tej sprawie - mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji.

W ostatnim czasie policjanci z gdańskiego CBŚP zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 45 lat. Przedstawiono im zarzuty usiłowania zabójstwa przy użyciu broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi.

Według śledczych przyczyną bardzo agresywnego zachowania mogły być porachunki. - W związku z tą sprawą nie wykluczamy dalszych zatrzymań - dodaje Jurkiewicz.

Zatrzymanym mężczyznom grozi nawet dożywocie.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE