zdjęcie poglądowe

i

Autor: IMGW/pixabay

Pogoda

Poniedziałek zaczynamy od skrobania szyb. Będzie niebezpiecznie na drogach

2023-03-27 3:34

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę (26 marca 2023) ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem i przymrozkami w woj. pomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązywało od godz. 3 w nocy do godz. 7 rano w poniedziałek (27 marca) i dotyczyło powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego i wejherowskiego oraz Gdańska, Sopotu, Gdyni i Słupska.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około -3 st. C

- poinformował w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE