Pomysły na prezent dla miłośników Gdyni

i

Autor: gdynia.pl

Pomysły na prezent dla miłośników Gdyni

2021-12-03 9:42

Szukasz pomysłu na nietypowy prezent mikołajkowy lub świąteczny? Chcesz obdarować kogoś gadżetem z gdyńskim akcentem? Mnóstwo inspiracji czeka w Miejskiej Informacji Turystycznej. W jej ofercie pojawiły się nowe produkty, m.in. bombki z logo Gdyni, skarpetki z motywem modernistycznych budynków lub „Błyskawicy” czy nowe, gdyńskie smaki herbat.

Listopad i grudzień to czas, kiedy zaczynamy myśleć o świątecznych i mikołajkowych prezentach. Pomysłów na to, czym obdarować bliskich lub przyjaciół, nie brakuje w Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24. Można tam znaleźć podarunki z gdyńskimi akcentami. To doskonała propozycja dla tych, którzy są miłośnikami naszego miasta, jego architektury i licznych atrakcji.

Przed świętami Miejska Informacja Turystyczna jak zwykle poszerzyła swoją ofertę. To jedyny punkt, w którym są dostępne bombki z gdyńskim logo. Można kupić pojedynczą ozdobę na stojaku lub komplet w ozdobnym pudełku. W asortymencie pojawiły się również nowe wzory skarpetek – z budynkami modernistycznymi czy okrętem-muzeum ORP „Błyskawica”. Znajdzie się również coś dla wielbicieli ciepłych napojów i dobrego smaku. Mowa o rozgrzewających herbatach. W ofercie pojawiły się nowe, gdyńskie smaki – „Słoneczne lato” oraz „Bałtycki czar”.

"Gdynianie bardzo chętnie kupują pamiątki i gadżety związane z naszym miastem, aby obdarować nimi innych. Tego typu prezenty często trafiają za granicę lub do osób, które kiedyś mieszkały w Gdyni, ale teraz żyją w innym mieście. Zdarza się także, że różnego rodzaju drobiazgi z gdyńskim akcentem są wręczane pracownikom lokalnych firm. Z kolei pasjonaci komunikacji miejskiej kupują wszelkiego rodzaju pamiątki z tym związane. Nie brakuje również tych, którzy uzupełniają swoje biblioteczki o kolejne książki na temat Gdyni, jej historii czy architektury"

– mówi Irmina Lewoszewska, kierownik Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni.

Oferta jest jednak znacznie szersza. Dużą popularnością cieszą się również plakaty Jana Rutki czy grafiki Jacka Piątka, a także gra Monopoly Gdynia, torby, koszulki, magnesy i osłonki na kamery komputerowe. Dostępne są również m.in. książki Arkadiusza Brzęczka o sekretach gdyńskich kamienic czy wydawnictwa opisujące legendy albo zawierające opowieści mieście.

W Miejskiej Informacji Turystycznej każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Są tu pamiątki i gadżety na każdą kieszeń. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty – od godz. 9.00 do godz. 15.00. Osoby mieszkające za granicą lub w innym mieście również mogą zamówić dostępne produkty (poza bombkami). W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z pracownikami Miejskiej Informacji Turystycznej, dzwoniąc pod nr tel. 58 622-37-66 lub wysyłając wiadomość na facebookowym profilu placówki. Przesyłka zostanie wysłana pocztą.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu MIT.

Świąteczny pociąg metra wyjechał na tory
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE