Pomorskie: Wspólnie przejęli towar za 180 tysięcy złotych

i

Autor: SMOG

Pomorskie: Wspólnie przejęli towar za 180 tysięcy złotych

2021-12-15 11:28

Nielegalne papierosy i krajankę tytoniową o łącznej wartości 180 tysięcy złotych przechwycili w powiecie człuchowskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki i Krajowej Administracji Skarbowej z Chojnic.

Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej forda, którym podróżował 55-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego. W samochodzie znaleźli ponad tysiąc paczek papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej, dlatego postanowili przeszukać pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę.

"W pomieszczeniach i garażach znajdujących się łącznie w kilku lokalizacjach funkcjonariusze SG i KAS ujawnili w sumie 7310 paczek papierosów różnych marek, blisko 100 kg krajanki tytoniowej i przeszło 5 litrów cieczy o zapachu alkoholu"

- komentują mundurowi. 

Towar nie miał polskich znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych i prawie 9 tysięcy euro. 55-latek będzie odpowiadał za przestępstwa skarbowe, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wartość uszczupleń akcyzowych szacuje się na przeszło 220 tysięcy złotych.

Brutalnie skatowali Leszka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE