Zamieć śnieżna paraliżuje Warszawę

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Zamieć śnieżna paraliżuje Warszawę

Nadchodzi IDA! Ostrzeżenie ws. zamieci śnieżnej i wzrostu poziomów wody

2022-01-19 14:36

Przed nami kolejny niż, nazywa się Ida. Przyniesie powrót zimy, nawet z burzami śnieżnymi, wiatrem do 100 kilometrów na godzinę, sztormem na Bałtyku z falami sięgającymi trzech metrów wysokości – ostrzega synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Ostrzeżenie, przewidujące śnieg i wiatr do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, dotyczy czwartku 20 stycznia od godz. 4 do 13.

"W związku z prognozowanym sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu przewidywane są gwałtowne wzrosty i duże wahania poziomów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej. Miejscami mogą zostać krótkotrwale przekroczone stany alarmowe"

- podał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

Zamieć śnieżna paraliżuje Warszawę

Silne porywy wiatru wracają do Trójmiasta. Jak informują synoptycy – 20 stycznia wiatr rozpędzi się do nawet 80 km/h. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ostrzega także przed zamiecią śnieżną.

- Wiatr będzie dość silny i silny. Do tego występować będą opady śniegu i krupy śnieżnej. Możliwa jest także burza - mówi synoptyk IMGW, Grażyna Dąbrowska.

Na całym Wybrzeżu przewidywane są gwałtowne wzrosty poziomów wody. Miejscami mogą zostać przekroczone stany alarmowe. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE