Wpadł złodziej,  który okradał altanki i domki letniskowe

i

Autor: KMP Nowy Sącz Wpadł złodziej, który okradał altanki i domki letniskowe

Pomorskie: Fałszywy policjant wpadł w ręce prawdziwych mundurowych

2021-12-10 9:14

Kryminalni zatrzymali 32-latka. Mieszkaniec Zabrza na początku grudnia, odebrał pieniądze, które mieszkanka Tczewa przekazała mu w przeświadczeniu, że jest policjantem rozpracowującym grupę przestępców. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może mieć związek z innymi oszustwami.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 32-latka podejrzanego o udział w przestępstwie na tzw. policjanta, prokuratora. Do zdarzenia doszło na początku grudnia tego roku.

"Na telefon stacjonarny mieszkanki Tczewa zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. W rozmowie przekonał pokrzywdzoną, że Policja prowadzi akcję przeciwko nieuczciwym pracownikom banku, którzy przywłaszczają środki z rachunków klientów. Podający się za prokuratora oszust wmówił kobiecie, że jej pieniądze są zagrożone. Rzekomy prokurator namówił ją do przekazanie pieniędzy oszustowi podającemu się za policjanta"

- komentują policjanci. 

Kobieta, będąc przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem, przekazała mu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dopiero po czasie mieszkanka Tczewa zorientowała się, że została oszukana.

Analiza zabezpieczonych śladów i dowodów doprowadziła kryminalnych na trop 32-letniego mieszkańca Zabrza. Śledczy zebrali materiał świadczący o tym, że to właśnie ten mężczyzna współpracował z przestępcami. 32-latek odebrał pieniądze od oszukanej tczewianki. Policjanci podczas zatrzymania go na terenie Gdyni znaleźli przy nim m.in. pochodzące z oszustwa kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz etui z napisem Policja, którym posłużył się, aby uwiarygodnić swoją tożsamość.

Mężczyzna już usłyszał zarzut. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował, o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci i prokuratorzy, którzy pracują nad tą sprawą, przypuszczają, że zatrzymany mężczyzna ma związek z jeszcze innymi oszustwami, do których doszło pod koniec listopada m.in. na terenie powiatu puckiego.

W formie 24 - Co się kryje w gotowych ciastkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE