Michał Kąkol

i

Autor: Policja Gdańsk

Policja kontynuuje poszukiwania Michała Kąkola. Prokuratura: „Prosimy o dostęp do prywatnych kamer monitoringu”

2021-10-28 7:40

Mieszkańcy proszeni o zapisy z kamer monitoringu! To w sprawie zaginięcia Michała Kąkola - trójmiejskiego lekarza, który ostatni raz widziany był 16 października. - Kierujemy nasz apel do osób mieszkających m.in. w okolicach ulicy Łokietka w Sopocie - tłumaczy Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Apel policji i prokuratury skierowany jest do wszystkich osób posiadających prywatny monitoring działający na obszarze między ul. Łokietka a linią brzegową w Sopocie.

– Chodzi o zapisy z urządzeń z godzin wieczornych 16 października. Przekazywać je można bezpośrednio do Wydziału Dochodzeniowo –Śledczego gdańskiej policji – dodaje Wawryniuk.

Poszukiwania Michała Kąkola trwają od dwunastu dni. W ostatnim czasie zespół nurków przeczesywał dno zatoki.

– Cały czas sprawdzamy miejsca, gdzie mógł lub może przebywać zaginiony. Kontynuujemy poszukiwania w terenie i na wodzie przy wykorzystaniu m.in. psów i płetwonurków. Poza poszukiwaniami w terenie, policjanci prowadzą także działania operacyjne i weryfikują każdą, zdobytą informację – dodaje Lucyna Rekowska z sopockiej policji.

46-letni Michał Kąkol jest szczupłej budowy ciała, ma ok. 180 cm wzrostu, oczy koloru zielonego i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki.

Informacje o zaginionym można przekazać telefonicznie, dzwoniąc m.in. na numer alarmowy 112. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE