Polanka Redłowska

i

Autor: Facebook.com/Sopocka Szkoła Wyższa Polanka Redłowska

Polanka Redłowska w Gdyni nie zostanie sprzedana! Wojciech Szczurek: „To nasze wspólne dobro”

2022-01-18 13:54

Zamiast hotelu z basenem - zielona przestrzeń dla mieszkańców. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił we wtorek że wbrew wcześniejszym planom samorządu nie zgodzi się na zabudowanie fragmentu Polanki Redłowskiej. – To nasze wspólne dobro – mówił podczas briefingu włodarz miasta.

– Moja decyzja to decyzja, która eliminuje możliwość zabudowy Polanki Redłowskiej – zaznaczył Wojciech Szczurek. – Uważam, że to prawdziwy skarb naszego miasta. Teren, który gdynianie kochają. Nie bez powodu – to zielone płuca w samym centrum miasta, w dodatku tuż obok morza. Wiele pokoleń świętowało tu urodziny, ukończenie szkoły czy obronę dyplomu. Dla innych z kolei to tradycyjne miejsce świątecznego spaceru. Tak powinno pozostać na zawsze – podkreślał prezydent Gdyni.

Podczas briefingu głos zabrała także Marika Domozych, przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii Rady Miasta Gdyni.  – To ważny element naszych proklimatycznych działań, które prowadzimy od kilku lat i które będziemy rozwijać oraz intensyfikować – zaznaczyła.  

Decyzja prezydenta Gdyni jest sporym zaskoczeniem dla społeczników, którzy w piątek, w sprawie Polanki Redłowskiej mieli ruszyć ze specjalnymi konsultacjami dla mieszkańców.

– Prawdopodobnie jest to najlepsza decyzja w perspektywie zmian klimatu, które nadchodzą. Konsultacje, mimo decyzji prezydenta i tak się odbędą. Chcemy dalej działać, to temat nas wszystkich – dodała Martyna Regent z Miasta Wspólnego.

Odpowiednie zapisy do planu zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z deklaracją prezydenta, mają być wprowadzone do końca roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE