zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Polacy wydają na to majątek. W ramach NFZ załatwisz to za darmo

2023-03-28 10:07

Kto nie skarżył się nigdy na ból pleców? Ta popularna dolegliwość wynika z wad postawy lub zwyczajnie, zbyt wiele czasu spędzamy w niekorzystnej pozycji w pracy. Pomóc sobie możemy odpowiednimi zabiegami i masażem. W ramach NFZ zrobimy to za darmo! Takie prawo przysługuje każdemu, kto ma dolegliwości bólowe. Wystarczy jedna wizyta u lekarza.

Inflacja coraz bardziej dotyka portfele Polaków, szukamy więc oszczędności. Wszyscy płacimy składki zdrowotne, ale często nie wiemy co nam przysługuje w ramach państwowej opieki. Jest nią między innymi pakiet zabiegów poprawiających jakość naszej pracy i codziennego życia. Zabiegi rehabilitacyjne przysługują nie tylko gdy jesteśmy po urazie. To bezpłatna oferta służby zdrowia z której może skorzystać każdy z dolegliwościami bólowymi - na przykład bólem pleców.

Masaż na NFZ

Na pewno nie warto oszczędzać na zdrowiu, ale jak się okazuje możemy to zrobić nie rezygnując z leczenia. Prywatną pomoc możemy natomiast zamienić na tą finansowaną w ramach NFZ. Tak jest w przypadku rehabilitacji. Tej pourazowej nie warto odkładać na później, jednak jeżeli mamy przewlekłe dolegliwości jak choćby na przykład bóle kręgosłupa spowodowane wysiłkiem lub niekorzystną postawą w pracy, czy wynikające z wad postawy, czeka na nas cały pakiet od NFZ.

Pakiet bezpłatnych zabiegów obejmuje wiele pozycji:

  • Fizykoterapii: elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie zmiennym polem elektromagnetycznym i magnetycznym, ultradźwięki, hydroterapia, krioterapia, balneoterapia.
  • Kinezyterapii: ćwiczenia bierne, czynno-bierne, wspomagane, pionizacja – prowadzone indywidualnie przez osobę prowadzącą fizjoterapię, ćwiczenia różne: czynne w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, czynne wolne, czynne z oporem, izometryczne, nauka czynności lokomocyjnych, zabiegi z użyciem wyciągów, laseroterapia.
  • Masażu.

Masaż za darmo

Narodowy Fundusz Zdrowia dwa razy w roku finansuje rehabilitację lub tzw fizykoterapię. Można łączyć do 5 zabiegów w jednym cyklu. Mogą to być zabiegi typu pole magnetyczne, laser ale też praca z fizjoterapeutą: w postaci ćwiczeń grupowych lub indywidualnych, a nawet masaż. O tym ostatnim wie niewiele osób, a warto z niego skorzystać.

Rehabilitacja NFZ komu przysługuje?

Godzina masażu relaksacyjnego, np. w gabinetach spa to koszt od 50 zł w górę. Z reguły za masaż pleców, który będzie trwał godzinę zapłacimy już ponad 100 złotych. Ceny masaży klasycznych, leczniczych, wykonywanych przez masażystów z odpowiednim wykształceniem w kierunku fizjoterapii są wyższe. Tu też musimy przeznaczyć około 100 zł za pełen masaż.

Rehabilitacja, a więc i  masaż w ramach opieki Narodowego Funduszu Zdrowia zakłada cykliczność. Czyli – po pierwsze, zapisujemy się na cały pakiet rehabilitacji. Obejmuje on 5 zabiegów dziennie przez 10 dni (czyli de facto dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku). W takich cyklach zostaniemy wpisani w poradni rehabilitacyjnej. Fundusz zakłada, że z takiego wsparcia możemy skorzystać dwa razy w roku!

Skierowanie na masaż

Skierowanie na każdy zabieg fizjoterapeutyczny (w tym masaż) możemy otrzymać od naszego lekarza ogólnego. Jedynym zastrzeżeniem jest rehabilitacja wynikająca z wad postawy. Wtedy musimy odbyć kolejną wizytę u lekarza rehabilitanta lub innego specjalisty. Z reguły taka wizyta odbywa się przed rozpoczęciem zabiegów w placówce w której będą one wykonywane. Nie jest to więc ani długa wizyta, ani nie wymaga czekania w kolejnych kolejkach. To raczej formalność przed rozpoczęciem zabiegów. Ustala się wtedy dokładny plan rehabilitacji.

Masaż mięśni twarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE