zakupy

Polacy kochają lumpeksy do tego stopnia, że teraz znajdziesz je w galeriach handlowych!

Odzież z drugiej ręki okazała się najlepszym sposobem na oszczędzanie. Kiedyś sklepy "gorszej kategorii" dziś hit - lumpeksy pojawiają się w centrach handlowych, a używane ciuchy kupimy w najlepszych lokalizacjach w Gdańsku. Lumpeksy z powodzeniem wkraczają "na salony" galerii handlowych. 

To już nie obciach kupować w lumpeksie!

Lumpeksy, to sklepy, które cieszą się ogromną popularnością. W ostatnich latach. W 2008 mówiono o tym, ze sklepów jest coraz mniej, Polacy używaną odzież zaczęli kupować w internecie. Po pandemii chętnie wróciliśmy do odzieży z drugiej ręki znalezionej w sklepie z odzieżą używan - stacjonarnie. Teraz przyszedł na złoty wiek Lumpeksów.

Secondhandy przeżywają drugą młodość, a ich lokalizacje są naprawdę zaskakujące. W Trójmieście lumpeksy znajdziecie w galeriach handlowych. Sklepy z logo "Centrum Taniej Odzieży" otworzyły się i z sukcesem działają tuż obok Zielonej Bramy - w najbardziej atrakcyjnym historycznie miejscu Gdańska, czy na przykład na Starym Rynku w Pucku. 

Lumpeksy w centrach handlowych i galeriach

Galerie handlowe również otworzyły się na sklepy z odzieżą używaną. W Gdańsku second handy znajdziemy w Galerii Handlowej Madison i Centrum Handlowym Manhattan. Zakupy w lumpeksie w galerii handlowej zrobimy też w kilku miejscach w Gdyni - galerii handlowej Szperk, a także Centrum Handlowym Kaufland na Grabówku przy ul. Morskiej.

Z badań wynika, że już około 70% Polaków kupuje odzież używaną, przy czym 46% badanych wybiera się do second handów nawet kilka razy w miesiącu. Z tych powodów branża ta obecnie prężnie rozwija się w formatach dotychczas niespotykanych, m.in. w galeriach i centrach handlowych. Otwarcie przez najemcę sklepu z odzieżą używaną w naszym markecie w Gdyni jest odpowiedzią na te trendy i punkt ten od początku cieszy się dużą popularnością. Nie jest to jedyny second hand w sklepach Kaufland — działają one w sumie w pięciu naszych placówkach i nie wykluczamy podjęcia współpracy z kolejnymi najemcami z tego sektora

- poinformował nas Rafał Jerzyk, dyrektor Pionu Centralnego Zarządzania Nieruchomościami Kaufland Polska.

Popularność second handów wciąż rośnie

Sklep z odzieżą używaną w tym miejscu Gdyni działa już blisko rok. To myśl o środowisku, licznych kampaniach prowadzonych przez sklepy, by wspierać ideę zero waste. Właściciele centrów starają się również, by w jednym miejscu można było załatwić wszystkie zakupy. Skoro więc Polacy kochają Second Handy, to dlaczego nie w centrum handlowym?

Od maja z powodzeniem działa lumpeks w pasażu w Gdańsku Głównym. Każdy w Trójmieście wie, gdzie w podziemiach, nieopodal dworca był Empik. Jego miejsce zastąpił sklep sieci popularnej na Pomorzu Centrum Taniej Odzieży (CTO). Olbrzymia powierzchnia w najlepszej lokalizacji w mieście zajmuje lumpeks. 

W czym tkwi fenomen lumpeksów?

W nowoczesnych second handach nie chodzi już tylko o to, by kupić tanio. Powstają rankingi najlepszych lumpeksów, a kupujący tu szukają nie tylko "tanich szmatek" ale też odzieży lepszej gatunkowo niż w popularnych sieciówkach, ubrań vintage czy stylowych, oryginalnych "perełek". 

Tu zawsze znajdę coś wow. Mam kilka swoich ulubionych sklepów w centrum Gdyni. To blisko pracy, albo można wstąpić przed spotkaniem ze znajomymi w centrum. Bardzo się cieszę, że te sklepy są coraz bardziej popularne i jest ich coraz więcej. Na odzież z butików mnie nie stać, a markowe ciuchy kupują w lumpeksach taniej

- mówi Pani Krystyna, która zrobiła zakupy w popularnej Mewie, na Świętojańskiej w Gdyni. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Test roweru elektrycznego Mevo 2.0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE