Polacy już kupują przyszłoroczne wakacje. Te kierunki są najbardziej popularne!

i

Autor: pixabay

Turystyka

Polacy już kupują przyszłoroczne wakacje. Te kierunki są najbardziej popularne!

Choć sezon urlopowy dopiero się skończył, to niektórzy już teraz szukają miejsc do kolejnych wojaży. Niektórzy zarezerwowali wakacje już dwa miesiące temu. Jakie kierunki wybierają Polacy na urlop w przyszłym roku?

Jak wołają właściciele firm z branży turystyczne, „Polacy ruszyli do biur podróży i kupują przyszłoroczne wakacje”. Portal Wakacje.pl opublikował raport, w którym wyjaśnia, że Polacy już od przeszło dwóch miesięcy wykupują wycieczki na przyszły rok. Bowiem sprzedaż ich ruszyła wcześniej niż w poprzednich latach, bo już w pierwszej połowie lipca.

Ten rok ponownie pokazał, że nie warto odkładać decyzji o zakupie wyjazdu letniego na ostatnią chwilę. Wiele osób zarezerwowało wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu skorzystało z szerokiego wyboru kierunków i hoteli. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku niektórych destynacji i terminów oferta last minute była mocno ograniczona, momentami w ogóle jej brakowało. Sukces przedsprzedaży skłonił touroperatorów, by z programem na Lato 2024 wyjść jeszcze wcześniej i widać, że turyści na ten moment czekali. Warto pamiętać, że przy podpisaniu umowy wpłaca się jedynie kilkunastoprocentową zaliczkę, pozostałą należność reguluje się zazwyczaj dopiero na miesiąc przed wylotem

- mówi Dominik Miłowski, wiceprezes ds. produktu w Wakacje.pl.

Dokąd latają Polacy? Które kierunki są najpopularniejsze?

Z analizy sprzedaży Wakacje.pl wynika, że na ten moment tytuł lidera wśród krajów turystycznych trafia do Turcji. Na drugim miejscu, podobnie jak w tym roku, pojawia się Grecja, trzecią pozycję w przedsprzedażowym rankingu zajmuje Egipt, a czwartą Tunezja.

Jakie jeszcze kraje wybierają polscy turyści? TOP 10 w naszej galerii!

Metamorfoza Agnieszki Antosiak ze Ślubu od pierwszego wejrzenia
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE