Pogoda na wrzesień 2023 nad morzem. Na termometrach nawet 30 stopni!

i

Autor: Pixabay.com/canva.com/IMGW twitter

jesień

30 stopni nad Bałtykiem we wrześniu? To nie żart! Są najnowsze prognozy IMGW

2023-09-29 14:17

Końcówka sierpnia przywitała nas jesienna aurą. Temperatura spadła, pojawił się deszcz. Czy tak będzie wyglądał cały wrzesień? Ci, którzy czekają na spadające liście i gorącą herbatę w termosie musza uzbroić się w cierpliwość, bo przed nami upały! Jak zapowiada IMGW, to będzie udane pożegnanie lata! Na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni!

Pogoda na wrzesień 2023 nad morzem. To będzie udane pożegnanie lata?

Wielu z nas liczy na to, że wrzesień będzie słoneczny i pogoda pozwoli na ostatnie wakacyjne wyjazdy przed jesienią. Jak podaje IMGW, będzie na to szansa! W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. "Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej" - podaje IMGW. 

W Gdańsku średnia temperatura powietrza będzie się wahać pomiędzy 14.3 a 15.1 stopni. Pierwsza połowa września zapowiada się także bez większych opadów, choć z pewnością tych będzie można się spodziewać w ciągu miesiąca. 

Prognoza IMGW na wrzesień nad morzem

Prognozy wskazują na to, że w kolejnych dniach będzie coraz cieplej. "Bez opadów, z temperaturami dochodzącymi w zachodniej, a może i centralnej Polsce, do 30 stopni" – przekazała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nad morzem temperatura wyniesie nawet 29.5 stopnia! Takich upałów możemy się spodziewać 10 września, w niedzielę!

Przejechałam Gdańsk rowerem. Nasz test ścieżek rowerowych w mieście [GALERIA]

Lubelskie. Tak wyglądała nocna burza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE