Poezja w czasach zarazy. „Czytajcie wiersze – my Was nagrodzimy”

2020-03-25 7:43 Dominika Bakura
Książka
Autor: pixabay.com

Nie wychodź z domu - sięgnij po książkę. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zachęca mieszkańców do czytania poezji, a przy okazji - wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy wybrać ulubiony tomik wierszy, włączyć kamerę lub aparat… i czytać.

- Zapraszamy do nietypowej zabawy. Do czytania, do pokazywania tego. Możemy robić to na Instagramie, Facebooku. Wystarczy, że nas oznaczycie - mówi Marta Bańka z Instytutu Kultury Miejskiej. – Dla osób, które najciekawiej zaprezentują swoje poetyckie inspiracje przygotowaliśmy nagrody – dodaje przedstawicielka IKM.

- Czytajcie poezję. Oznaczajcie Instytut Kultury Miejskiej – mówi Marta Bańka z IKM. Posłuchaj:

Konkurs potrwa do 28 marca. Ze względu jednak na epidemię koronawirusa, przeniesiony musiał zostać Festiwal Europejski Poeta Wolności. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu. 

- Informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo gości jak i uczestników Międzynarodowego Festiwalu Europejski Poeta Wolności, wydarzenie łącznie z galą wręczenia Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Gdańska, zostaje przeniesione na drugą połowę czerwca – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że Nagroda Literacka „Europejski Poeta Wolności” została ustanowiona przez Miasto Gdańsk w 2008 roku. Przyznawaną co dwa lata nagrodę (statuetkę oraz 100 tys. złotych) otrzymuje poeta z kraju europejskiego, który, zdaniem jury, w najbardziej oryginalny sposób pisze o wolności rozumianej w kategoriach osobistych, politycznych, religijnych oraz jako prawo do ekspresji intelektualnej, uczuciowej i zmysłowej.