Podopieczni Domu Seniora „Bryza” wracają do ośrodka. „My pokonaliśmy koronawirusa”

2020-05-22 7:47 Dominika Bakura
seniorzy
Autor: pixabay.com

Podopieczni nareszcie wracają do Domu Seniora "Bryza" w Koleczkowie! To właśnie ten ośrodek był największym ogniskiem koronawirusa w województwie pomorskim. Odnotowano tam łącznie 83 przypadki, a wszyscy mieszkańcy, na wniosek wojewody zostali ewakuowani. Dziś sytuacja wraca do normy.

– Większość naszych podopiecznych wróciła już do ośrodka. Do pracy stawiła się także znaczna część kadry. Przeszli oni testy. Są gotowi by wrócić do swoich obowiązków – mówi Tomasz Jędrusik, właściciel Domu Seniora "Bryza".

Właściciel podkreślił również, że budynek został całkowicie zdezynfekowany. – Nadal jednak planujemy zachować wszystkie środki bezpieczeństwa – dodaje Jędrusik.

Przypomnijmy - do wybuchu ogniska koronawirusa w Domu Seniora ,,Bryza” w Koleczkowie doszło w niedzielę, 26 kwietnia. Wówczas przeprowadzono ewakuację 69 pensjonariuszy ośrodka. Trafili oni do trójmiejskich szpitali, wyznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19. Był to m.in. Szpitala Marynarki Wojennej, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, a także Uniwersyteckie Centrum Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Niestety – mimo szybkiej reakcji – pięciu pensjonariuszy ośrodka zmarło. 

To było największe ognisko koronawirusa w województwie pomorskim. Posłuchaj: