Paliwo

i

Autor: pixabay.com

Podjechał na stację i nie zapłacił za paliwo. Mógł wydać 700 złotych, a teraz może spędzić 7 lat za kratami

2023-01-26 12:55

Jaka inflacja, takie kradzieże. Mieszkaniec Gdańska ukradł... paliwo ze stacji. Mężczyzna w listopadzie ub. r. ukradł 88 litrów oleju napędowego o wartości 700 złotych ze stacji benzynowej. 45-latek nalał paliwo do kanistrów i odjechał. Teraz może spędzić 7 lat za kratami

Kryminalni z tczewskiej komendy analizując najprawdopodobniej nagrania z monitoringu w sprawie kradzieży paliwa ze stacji benzynowej w Tczewie, wytypowali sprawcę kradzieży do której doszło w listopadzie ubiegłego roku. 

Policjanci ustalili tożsamość podejrzanego oraz miejsce jego pobytu. Ustalenia funkcjonariuszy okazały się trafione.

- komentują policjanci. 

W środę (25 stycznia) policjanci przesłuchali 45-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna przyznał się, że pożyczonym samochodem z założonymi innymi tablicami rejestracyjnymi przyjechał na stację benzynową w Tczewie, nalał olej napędowy do kanistrów i nie płacąc, odjechał.

Poszkodowany wycenił straty na 700 złotych. Śledczy przedstawili 45-latkowi zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Mężczyzna już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo, dlatego grozi mu kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Ukradli panu Stanisławowi wózek, bo nie chcieli iść pieszo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE