Piłka nożna w czasach zarazy. Jak wyglądają treningi zawodników Arki Gdynia?

2020-03-18 7:53
Nemanja Mihajlović, Arka Gdynia
Autor: Cyfrasport Nemanja Mihajlović, Arka Gdynia

Zajęcia indywidualne zamiast wspólnych treningów! Tak obecnie wygląda rzeczywistość gdyńskich piłkarzy, którzy ze względu na trwającą kwarantannę zrezygnowali ze wspólnych spotkań na stadionie. - Potrzebna jest ta izolacja - mówi Tomasz Rybiński, rzecznik drużyny.

Zawieszenie rozgrywek nie zdarza się często. W przypadku polskiej Ekstraklasy taka sytuacja miała miejsce zaledwie kilka razy m.in. po katastrofie smoleńskiej czy w trakcie strajku klubów. Wpływ na odwołanie meczów miała także natura. Z reguły były to pojedyncze przypadki, wyjątkiem jednak okazał się sezon 2010/11. To właśnie wtedy odwołano całą grudniową kolejkę z powodu zalegającego na boiskach śniegu oraz ujemnych temperatur powietrza i rozegrano ją dopiero w lutym.

Obecnie sytuacja wymaga od nas zachowania najwyższych środków bezpieczeństwa. Piłkarze otrzymali zestaw indywidualnych treningów, które mogą wykonywać samodzielnie. W środę zostanie podjęta decyzja jak dalej ma wyglądać praca zawodników i ich trenera – tłumaczy Tomasz Rybiński, rzecznik drużyny.

Jak wyglądają treningi piłkarzy Arki Gdynia w czasie kwarantanny? Posłuchaj:

Zawieszenie rozgrywek to także spory problem dla klubów, które już wcześniej borykały się z problemami finansowymi. Arka Gdynia jest jednym z nich.

Wstrzymanie finansowania przez głównego sponsora spowodowało co oczywiste zmniejszenie wpływów do budżetu, co skutkuje ograniczeniami dotyczącymi przepływów finansowych. W związku z takimi uwarunkowaniami, po rozmowach z zawodnikami, zarząd podjął decyzję o wypłacie części wynagrodzeń wynikających z kontraktów za miesiąc luty – tłumaczy Rybiński.

Czy polskim klubom piłkarskim grozi bankructwo? Posłuchaj:

Przypomnijmy, że prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek już w styczniu wstrzymał finansowanie Arki. Powodem jego decyzji był niepokojący stan klubowych finansów. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE