Zanzibar

i

Autor: pixabay

Pili Pili - firma oferująca wakacje na Zanzibarze - pod lupą gdańskiej prokuratury

2022-04-07 20:00

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie firmy turystycznej Pili Pili. Zawiadomienie złożyło 13 osób indywidualnych oraz minister sportu i turystyki. Większość dotyczy oszustw związanych z niezrealizowanymi wyjazdami.

Spółka Pili Pili do niedawna oferowała głównie wyjazdy wakacyjne na Zanzibar w Tanzanii, gdzie prowadziła też swoje hotele. W połowie lutego bieżącego roku właściciele zawiesili działalność, tłumacząc to "koniecznością uzdrowienia firmy", przez co część klientów nie pojechała na opłacone wakacje, a część utknęła na wyspie bez zapewnionego noclegu i wyżywienia.

- Do prokuratury wpływały zawiadomienia od osób, które czuły się pokrzywdzone w związku z niezrealizowaniem przez firmę Pili Pili opłaconych usług turystycznych. Wpłynęło też jedno zawiadomienie dotyczące niewywiązania się z umowy deweloperskiej - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Prokurator Okręgowy w Gdańsku podjął decyzję o prowadzeniu w Prokuraturze Okręgowej jednego, zbiorczego postępowania, obejmującego wszystkie wątki wynikające z zawiadomień - dodaje prok. Wawryniuk.

Właściciel Pili Pili - Wojciech Ż. - był już raz skazany przez gdański sąd za oszustwa, trzy lata temu. Mężczyzna do tej pory nie trafił jednak za kraty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE