Pijana spowodowała kolizję, ale tłumaczyła się... niewygodnymi szpilkami!

2021-06-10 10:04 Róża Perszon
Pijana spowodowała kolizję, ale tłumaczyła się... niewygodnymi szpilkami!
Autor: Pixabay.com

We wtorek (8 czerwca) podczas obsługi kolizji na ul. Małomiejskiej policjanci ruchu drogowego ustalili, że 45-latka, która spowodowała zdarzenie drogowe, jest pod wpływem 3 promili alkoholu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła tylko jedno piwo do obiadu, a kolizję spowodowała, bo w szpilkach, które nosi, trudno szybko zahamować.

Do absurdalnej sytuacji doszło we wtorek (8 czerwca) około godziny 17:00. Policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na ul. Małomiejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że 45-latka kierująca toyotą avensis, jadąc ul. Małomiejską w kierunku ul. Podmiejskiej, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzyła w poprzedzający ją samochód marki honda.

W trakcie rozmowy z mieszanką powiatu gdańskiego policjanci wyczuli od niej alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że była pod wpływem 3 promili alkoholu.

Kobieta nie przyznała się jednak to winy. Tłumaczyła, że wypiła „tylko” jedno piwo do obiadu a kolizja jest przez...szpilki.

„Przyczyną kolizji było to, że nosi szpilki, w których nie ma możliwości wykonania szybkiego hamowania.”

- relacjonują policjanci.

Policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy należące do 45-latki, a ona sam została doprowadzona do komisariatu. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pijany spowodował kolizję na oczach policjanta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE