Pierwsza decyzja Karola III jako króla. Wbił szpilę swojemu bratu

i

Autor: Wikipedia.org

Pierwsza decyzja Karola III jako króla. Wbił szpilę swojemu bratu

2022-09-22 11:30

Karol III oficjalnie jest już nowym monarchą Zjednoczonego Królestwa. Syn zmarłej niedawno Elżbiety II podjął pierwszą poważną decyzję. Chodzi o zamieszanego w skandale seksualnego jego brata - księcia Andrzeja.

Król Karol III pełni już funkcję Monarchy Zjednoczonego Królestwa. Razem z nową rolą przyszły nowe obowiązki i decyzje. Jak się okazuje, jedna z pierwszych poważnych dotyczy brata Karola III - księcia Andrzeja. Młodszy brat Karola zamieszany jest w seks skandale sprzed lat.

Syn królowej Elżbiety i księcia Filipa został pozwany przez Virginię Giuffre, która oskarżyła go o wykorzystywanie seksualne. Sprawa co prawda zakończyła się ugodą pozasądową, lecz na mocy decyzji królowej Elżbiety II Andrzej stracił nominacje i tytuły wojskowe. Jak donoszą brytyjskie media starszy brat - Karol III pozwolił mu założyć mundur wojskowy na ostatnie czuwanie. Media określają to jako "akt życzliwości" nowego króla w stosunku do młodszego brata.

Jak podkreśla "The Sun" Andrzej raczej nieprędko wróci do swoich obowiązków. Mimo że Karol III pozwolił mu na założenie munduru wiceadmirała Royal Navy, kontrowersyjny syn Elżbiety II raczej nie jest mile widziany na królewskim dworze.

Nikogo jednak nie dziwi stanowisko nowego monarchy. W końcu Andrzej bardzo mocno nadszarpnął wizerunek Royal Family, a skandale seksualne z jego udziałem odbiły się szerokim echem. Mowa chociażby o wywiadzie dla BBC z 2019 roku, gdzie syn brytyjskiej monarchini otwarcie opowiadał o przyjaźni z Jeffreyem Epsteinem, skazanym przestępcą seksualnym. Epsteinowi postawiono zarzuty o handel ludźmi oraz pedofilię.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE