Parkrun Gdynia – wszystkiego najszybszego! W weekend widzimy się na mecie!

2021-10-15 11:25
Parkrun Gdynia – wszystkiego najszybszego! W weekend widzimy się na mecie!
Autor: gdynia.pl

W sobotę 16 października zapraszamy wszystkich miłośników biegania na urodzinowy Parkrun Gdynia, który tego dnia świętować będzie 10. rocznicę powstania. Wielkie urodzinowe bieganie rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00 na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni.

"Gdynia jest pierwszą polską lokalizacją parkrun. Debiutancki bieg odbył się 15 października 2011 roku, a udział w nim wzięło 5 osób. W okresie 10 lat średnia frekwencja na gdyńskich biegach przekracza 100 osób, a jej rekord padł w kwietniu 2016 roku, kiedy to na Bulwarze Nadmorskim pobiegło aż 390 biegaczy i biegaczek"

 – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i aktywny uczestnik sobotnich spotkań biegowych.

Parkrun to cotygodniowe, odbywające się w każdą sobotę o godzinie 9:00, biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 kilometrów. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga wyłącznie jednorazowej rejestracji, a otrzymany kod osobisty uprawnia do startów w parkrunowych biegach na całym świecie.

Pierwszy bieg parkrun odbył się w 2004 roku w Bushy Park w Londynie. Od tego momentu parkrun trafił do 23 państw na 5 kontynentach i jest organizowany w ponad 2200 miastach, w tym już 82 w Polsce. W parkrunowym systemie zarejestrowało się do tej pory ponad 7 milionów osób, a w każdą sobotę w tym samym czasie w biegach uczestniczy od 200 do 300 tysięcy z nich!

"Do chwili obecnej odbyły się już 344 biegi parkrun Gdynia. Wzięło w nich udział 4.164 osób, a liczba indywidualnych startów wynosi ponad 44 tysiące (co oznacza, że w większości przypadków udział w parkrunie nie skończył się na jednorazowym starcie)"

– dodaje Dalecki i puentuje – Uczestnicy parkrun Gdynia przebiegli łącznie aż 224.645 kilometrów, czyli 5 i pół razy okrążyli kulę ziemską po jej obwodzie na równiku.

Miasto zaprasza do udziału w najbliższej urodzinowej edycji parkrun Gdynia. Więcej szczegółów, w tym link do rejestracji dla nowych uczestników na stronie www.parkrun.pl/gdynia.

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE