prace drogowe

i

Autor: Pixabay Roboty rozpoczną się od 17 października

Paraliż trójmiejskiej obwodnicy. Kierowcy: „Musimy to przetrwać”

2022-10-17 10:43

Kierowcy - omijajcie trójmiejską obwodnicę. W związku z pracami w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack droga została zwężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. Obecnie - korek ciągnie się od Chwarzna; spore utrudnienia także na Osowej w stronę Gdyni.

- Co nam pozostaje, tylko denerwować się - mówi jeden z trójmiejskich kierowców. - Najgorsze jest to, że zatkane są także ulice w centrum, bo wiele osób chce ominąć obwodnicę. I tak od rana stoję sobie w korku. Ale mam dzieci na pokładzie, mamy dziecięcą imprezę - dodaje mieszkanka Gdyni.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do środy. GDDKiA zastrzega jednak, że harmonogram prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie. Drogowcy apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe oraz sygnały kierujących ruchem.

- Nie korzystajmy w tych dniach z nawigacji. Mamy doświadczenia z poprzednich utrudnień, że nawigacja często podawała błędne informacje. Te algorytmy, które sterują nawigacją, nie nadążają za rzeczywistością. Apeluję o to, by wyłączyć nawigacje i obserwować na oznakowanie na drodze. Wtedy na pewno będzie dużo mniej nerwów - zaznacza Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na październik planowane są jeszcze roboty na odcinku Chwaszczyno-Gdynia. Zdaniem drogowców, nie będą one już tak uciążliwe. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE