Mecz Polska-Albania

i

Autor: PAP Mecz eliminacji Polska-Albania

Piłka Nożna

Pajor zamiast Lewandowskiego. Nowe nazwiska na meczu z Albanią? O co chodzi?

2023-03-31 11:51

Na rozgrzewce przed meczem eliminacyjnym Polska-Albania piłkarze pojawili się w koszulkach, które mogły wywołać konsternację. Na bluzach bramkarzy: Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Skorupskiego i Bartłomieja Drągowskiego widzimy nazwiska kolejno Kingi Szemik, Karoliny Klabis oraz Natalii Radkiewicz. Znacie te nazwiska? Przeczytajcie tekst!

Dziwne koszulki na meczu Polska-Albania

O co chodzi w koszulkach z innymi nazwiskami na rozgrzewce przed meczem Polska-Albania? O kobiety! A dokładnie o kobiety w piłce nożnej. Lewandowski w koszulce Pajor, dalej pojawiły się jeszcze: Grec, Zawistowska. To nazwiska zawodniczek kobiecej reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

Ewa Pajor na koszulce Lewego

Promocja żeńskiego futbolu to ważna część akcji #CzasNaNas, ale o tym później. Najważniejsze nazwisko, które wszyscy powinni zapamiętać po meczu to: Ewa Pajor. To Polka grająca w Lidze Mistrzów, nazywana Messim w spódnicy. Doceniana za idealną technikę i szybkość. Na co dzień gra z niemieckim klubem VfL Wolfsburg, z którym zdobyła Puchar Niemiec. Ewa Pajor jest też oczywiście z żeńskiej reprezentacji Polski w drużynie kobiet. Teraz promocja żeńskiego futbolu stała się ważna, bo PZPZ stara się o organizację mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku.

Na co dzień gram w Wolfsburgu, gdzie na równi z męską drużyną funkcjonuje zespół kobiecy, i to w dodatku jeden z najlepszych w Europie. Jego czołową zawodniczką jest nasza Ewa Pajor, która stanowi doskonały przykład, że kobiety i dziewczynki również mogą fantastycznie grać w piłkę i spełniać się na boisku. Tyle że wciąż napotykają na swojej drodze znacznie więcej barier. Prostym gestem, jakim było założenie koszulek z nazwiskami naszych koleżanek, chcieliśmy pokazać, jak bardzo je doceniamy. Mam nadzieję, że przy okazji zwróciliśmy uwagę szerszej publiczności na wysiłek, pasję i zaangażowanie polskiej społeczności kobiecego futbolu

- mówi cytowany przez Łączy Nas Piłka skrzydłowy reprezentacji Polski Jakub Kamiński.

#CzasNaNas

Oprócz nazwisk piłkarek na koszulkach zobaczyliśmy też napis #CzasNaNas. To hasło i cała akcja nowej strategii piłki nożnej kobiet na najbliższe lata. Pod koniec ubiegłego roku Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy w historii wdrożył dokument, mający być podstawą do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju żeńskiego futbolu w naszym kraju. #CzasNaNas to czas na kobiety w piłce. 

Mistrzostwa Europy Kobiet 2025

Polska jest jednym z kandydatów na gospodarza Mistrzostw Europy Kobiet 2025. Komitet Wykonawczy UEFA podejmie decyzję 4 kwietnia. Poza Polską o organizację turnieju ubiegają się Francja, Szwajcaria oraz wspólnie: Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE