Oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Wojewódzkiego. Chcą wyłudzić pieniądze

2020-03-20 12:52 Patryk Rosiński
W czasie panującej pandemii trzeba zwracać szczególną ostrożność na próby oszustw w sieci
Autor: pixelcreatures W czasie panującej pandemii trzeba zwracać szczególną ostrożność na próby oszustw w sieci

Na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczony został komunikat, który zawiera ostrzeżenie przed oszustami. Ci wykorzystując obecną sytuację starają się wyłudzić pieniądze.

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ostrzega przed oszustami. Ci podszywając się pod urzędników rozsyłają maile, chcąc wyłudzić opłaty i dane klientów, informując przy tym o możliwości wypłaty odszkodowań z tytułu strat spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2.

- Pomorski Urząd Wojewódzki nie pobiera żadnych opłat i nie prowadzi rejestru firm zakwalifikowanych do wypłaty odszkodowań z tytułu strat spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2 - mówi Marcin Tymiński, rzecznik Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Posłuchaj:

Posłuchaj w jaki sposób pieniądze chcą wyłudzić oszuści:

Jak dodaje Marcin Tymiński, pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego kontaktują się zawsze z klientami osobiście, nigdy nie rozsyłając wiadomości mailowych. Podkreśla także, że wszystkie podejrzane maile powinny być zgłaszane.

- Prosimy o kontakt z Urzędem te osoby, które otrzymały podejrzane maila. Wszystkie numery telefonów czy adresy mailowe znajdują się na naszej stronie - dodaje Tymiński. Posłuchaj:

Posłuchaj jak powinny zachować sie osoby, które dostały podejrzanego maila:

Próby wyłudzenia przez oszustów podszywających się pod pracowników Pomorskiego Urzędy Wojewódzkiego powinny być także zgłaszane w najbliższym komisariacie policji.