Ósmoklasiści z Trójmiasta napisali próbne testy z matematyki! „Zdarzało się zajrzeć do zeszytu”

2020-03-31 19:48
testy
Autor: pxhere.pl

Próbny egzamin ósmoklasisty odbywa się w tym roku zdalnie – wszystko przez epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Sprawdzian dla uczniów podstawówki potrwa od 30 marca do 1 kwietnia. Arkusze zadań dostępne będą na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Próbne egzaminy nie są obowiązkowe.

- Najbardziej bałam się, że strona znów nie będzie działać - mówi Julita, która dziś (31.03) podeszła do drugiej części próbnego egzaminu ósmoklasisty. Tym razem uczniowie zmierzyli się z matematyką. Na rozwiązanie zadań mieli dokładnie 100 minut, podczas których jak przyznają - zdarzyło im się zajrzeć do zeszytu.

Jak poszły próbne testy ósmoklasisty? Sprawdziła to nasza reporterka, Dominika Bakura! Posłuchaj.

W środę uczniowie rozwiążą test z języka obcego. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE