Ósmoklasiści czekają na wyniki swoich egzaminów. „Jestem dobrej myśli”

2020-07-31 7:28 Dominika Bakura
Dziś wyniki egzaminu ósmoklasisty. Zobacz, jak Ci poszło!
Autor: Pixabay.com Dziś wyniki egzaminu ósmoklasisty. Zobacz, jak Ci poszło!

Czy udało im się uporać z "Quo Vadis" i geometrią? Odpowiedź na to pytanie trójmiejscy ósmoklasiści otrzymają już dziś o 10:00. To właśnie od tej godziny mogą oni zalogować się do systemu ZIU i sprawdzić wyniki swoich egzaminów. – Po specjalne zaświadczenie należy natomiast udać się już do szkoły – tłumaczy Magłorzata Gładysiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Sopocie.

Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu absolwentowi szkoły podstawowej. Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, sposób przekazania zaświadczenia określił dyrektor szkoły, którą dany absolwent ukończył.

– W naszej placówce zaświadczenia zaczniemy wydawać od godziny 10:00. Na początek zapraszamy klasę 8a. Kolejne, co pół godziny – tłumaczy proces przekazywania zaświadczeń dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie, Małgorzata Gładysiewicz.

Uczniowie muszą jednak pamiętać o maseczce, długopisie i zachowaniu odstępów. – Kolorami wyznaczyliśmy w jakich odległościach muszą ustawić się nasi absolwenci – dodaje dyrektorka. 

Ze względu na epidemię na wniosek rodzica dyrektor może też przesłać skan takiego zaświadczenia mailem. Posłuchaj:

Następnie - do 4 sierpnia uczniowie muszą swoje zaświadczenie o wynikach donieść do placówki, w której chcą kontynuować edukację.

– Do 12 sierpnia ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej. Następnie, od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której się zakwalifikowaliśmy, musimy potwierdzić wolę przyjęcia – mówi Ines Kaczorowska, tegoroczna ósmoklasistka. – Czy się stresuje? Raczej nie. Nic już przecież nie zmienię. Ale wyniki chciałabym już poznać – dodaje przyszła licealistka. 

– Jestem dobrej myśli – mówi Ines, która od rana czeka na wyniki egzaminu ósmoklasisty. Posłuchaj:

Listy kandydatów przyjętych do szkół ogłoszone zostaną 19 sierpnia.