Opady śniegu, błoto pośniegowe i mgła. Uwaga na trudne warunki na drodze!

i

Autor: Pixabay.com/IMGW

Opady śniegu, błoto pośniegowe i mgła. Uwaga na trudne warunki na drodze!

2023-03-06 7:49

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed opadami śniegu, błotem pośniegowym oraz mgłą, które mogą utrudniać jazdę.

GDDKiA przekazała w poniedziałek rano, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 793 pojazdy do zimowego utrzymania.

Dyrekcja poinformowała, że opady śniegu występują na terenie województwa małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Błoto pośniegowe może utrudniać jazdę w woj. małopolskim na DK 28 (odc. Nowy Sącz – gr. woj. podkarpackiego), DK 87 (odc. Nowy Sącz – gr. państwa), DK 75 (odc. Nowy Sącz – Tylicz), DK 7 (odc. Głogoczów – Rabka-Zdrój), woj. warmińsko-mazurskim na DK 57 (odc. Szczytno - Dźwierzuty), DK 12 (odc. Gózd – Florianów), w woj. podkarpackim na DK 19 (odc. Rzeszów – Miejsce Piastowe) oraz w woj. dolnośląskim na DK 30 (odc. Lubań - Zgorzelec) i centralnej części województwa lubuskiego.

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed mgłą, która występuje na Mazowszu.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pozostałej części kraju na ogół duże. Miejscami, głównie w centrum i na zachodzie, słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Pod wieczór na południowym zachodzie i południu kraju także opady deszczu.

Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Na burgery amerykańscy żołnierze przychodzą do Locanty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE