Ogólnopolski bieg Wygraj z otyłością. Do Sopotu zjadą się olimpijczycy

i

Autor: Fot. Paweł Marcinko KFP/UMS

sport

Ogólnopolski bieg "Wygraj z otyłością". Do Sopotu przyjadą olimpijczycy

2023-09-22 11:39

Chcą prmować zdrowy styl życia poprzez bieganie! Przed nami akcja "Wygraj z otyłoscią". Do ogólnopolskiej kampanii dołączył Sopot, gdzie przyjadą olimpijczycy - Marcin Lewandowski i Luiza Złotkowska.

Akcja "Wygraj z otyłością" odbędzie się w 18 miejścowościach w całej Polsce. Cel jest priorytetowy - aktywizacja społeczeństwa do najprostszej formy ruchu - biegania.

Bieg odbędzie się w Sopocie 7 października na błoniach. Początek imprezy o godzinie 11:00. Przygotowano 13 biegów dla dzieci i młodzieży na dystansach: 200 m, 400 m, 1000 m, 2000 m w sześciu kategoriach wiekowych. Młodzież powyżej 14 lat i dorośli pobiegną w biegu OPEN na 7 km.

Z wielkim entuzjazmem przyjęliśmy zaproszenie do współorganizowania tego wydarzenia. Akcja „Wygraj z otyłością” niesie ważne przesłanie, że zawsze warto walczyć o lepsze, zdrowsze życie. Jej adresatami są głównie dzieci, bo to one coraz częściej mają problem z nadwagą. Aktywność fizyczna to idealna recepta na zachowanie zdrowia. Zapraszamy w sobotę na sopockie Błonia 

– mówi Józef Kamiński, wicedyrektor sopockiego MOSiR.

Na mecie każy z biegaczy otrzyma medal, posiłek regeneracyjny, a najlepsze trójki w każdym biegu statuetki i nagrody rzeczowe. W godzinach od 11.30 do 13.30 będzie można wziąć udział w warsztatach zdrowego żywienia.

Do Sopotu zjadą olimpijczycy - Luiza Złotkowska (łyżwiarka szybka, trzykrotna olimpijka, brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010 oraz srebrna medalistka igrzysk w Soczi 2014) oraz Marcin Lewandowski (lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 metrów. Mistrz Europy i halowy mistrz Europy).

Śmiertelny wypadek w Redzie. Filip zginął w szpitalu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Test roweru elektrycznego Mevo 2.0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE