Od teraz stan kąpielisk sprawdzisz w aplikacji!

i

Autor: gdynia.pl

Od teraz stan kąpielisk sprawdzisz w aplikacji!

2021-08-02 12:12

Latem wolny czas w Gdyni najlepiej spędzić na plaży. Zanim jednak wyjdziesz z domu, warto sprawdzić stan wody. Od dziś aktualną sytuację na gdyńskich kąpieliskach oraz kolor wywieszonych flag można sprawdzić w miejskiej aplikacji gdynia.pl w zakładce pogoda. Tam również znajdują się informacje o temperaturze wody i powietrza oraz prędkości wiatru.

W Gdyni kąpieliska działają w czterech dzielnicach miasta. Są to Babie Doły (100 m), Śródmieście (200 m), Redłowo (200 m) oraz Orłowo (100 m). W sezonie letnim funkcjonują codziennie w godz. 9.30-17.30.

"Mieszkańcy z coraz większym zainteresowaniem korzystają z naszej gdyńskiej aplikacji mobilnej, co oczywiście cieszy, ale także motywuje do dalszej pracy nad jej rozwojem. Odpowiedzialny za jej funkcjonalność zespół Gdyńskiego Centrum Kontaktu konsekwentnie rozwija ją, by zintegrować te wszystkie ważne informacje, do których gdynianie powinni mieć dostęp w najbardziej przyjaznej i najszybciej osiągalnej formule. Stan kąpielisk to dane, które szczególnie teraz – w sezonie letnim – są dla wszystkich istotne, więc jestem przekonany, że będzie to ważne wsparcie dla osób chcących korzystać z uroków gdyńskich kąpielisk"

– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Na każdym kąpielisku morskim w Gdyni jest ratownik medyczny wyposażony w sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz defibrylator AED. Piąty defibrylator znajduje się na wyposażeniu Grupy Interwencyjnej Ratownictwa Wodnego. Aplikację może pobrać TUTAJ

Płyną kajakami do Bałtyku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE