Od środy utrudnienia na obwodnicy. Prace potrwają około tygodnia

2020-02-25 8:02
Kolejny fragment ulicy Warszawskiej zostanie wyremontowany
Autor: Pixabay

Kierowcy - od środy omijajcie obwodnicę! W związku z budową Trasy Kaszubskiej na mieszkańców Trójmiasta czekają kolejne utrudnienia. Tym razem obejmą one łącznice na wysokości Karwin, gdzie dwupasmowa droga zwężona zostanie do jednego pasa ruchu.

Użytkownicy jadą od strony Gdańska i będą zjeżdżali na Kariwny na ulicę Chwaszczyńską. To ta łącznica zostanie zwężona do jednego pasa. Na okres około tygodnia – mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – W związku z tym na łącznicy będzie mogło się znaleźć mniej samochodów, co może generować korki na samej obwodnicy, przy zjeździe – dodaje rzecznik.

Prace potrwają około tygodnia. Posłuchaj:

Powodem zwężenia drogi jest przebudowa sieci wodociągowej, która jest w nasypie i pod łącznicą dla relacji z Gdańska na ul. Chwaszczyńską. – By prace mogły być kontynuowane, musimy przebudować ten wodociąg – tłumaczy Piotr Michalski.

Oprócz przebudowy sieci wodociągowej, nadal trwają m.in. rozbiórki budynków.

Tam się dzieje cała paleta różnych prac. Oprócz tego trwają jeszcze prace saperskie i archeologiczne – dodaje rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

Trasa Kaszubska połączy Gdynię z miejscowością Bożepole, leżącą za Wejherowem. Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2021 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE