Rewolucja w płatnościach kartą.

i

Autor: pixabay Rewolucja w płatnościach kartą. Robisz to w sklepach? Przygotuj się na KOLOSALNĄ zmianę

W 2023 roku rewolucja w płatnościach gotówkowych. Obowiązują mniejsze limity

2023-03-22 9:20

Od stycznia 2023 roku obowiązują nowe limity płatnościach gotówkowych. Dotyczą transakcji między przedsiębiorcami, a konsumentami. Sprawdźcie, kiedy zapłacimy tylko gotówką.

Nowe limity płatności gotówkowych miały funkcjonować już ubiegłym roku. Jednak przesuwanie terminów wejścia przepisów w życie spowodowało, że owe zapisy zaczęły obowiązywać od stycznia 2023 roku. Limity płatności dotyczą w transakcjach miedzy przedsiębiorcami i z udziałem konsumentów.

Zgodnie z nowelizacją przesuwającą termin wejścia w życie przepisów o limitach płatności gotówkowych jeszcze do końca 2022 r. limit płatności gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami wynosi 15 tys. zł. Od 1 stycznia 2023 r. art. 19 Prawa przedsiębiorców ustanowiony został limit w kwocie 8 tys. zł.

Propozycja Ministerstwa Finansów, moim zdaniem, nie uderzy w szarą strefę i tych, którzy są poza systemem, choćby częściowo, ale w tych drobnych przedsiębiorców i rzemieślników, którzy w dużej mierze działają legalnie i są uczciwi

- mówił dla serwisu prawo.pl Zbigniew Maciej Szymik, doradca podatkowy, dyrektor generalny i partner zarządzający w firmie GLC.

Przypominamy, że od początku 2022 roku, przedsiębiorcy mają obowiązek zapewnienia swoim klientom możliwość dokonania płatności w formie bezgotówkowej. Mają też możliwość odliczenia od podatku wydatków na terminale płatnicze.

Ekonomista wygarnął całą prawdę o WALORYZACJI emerytur!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE