zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

O bukiecie z cebuli mówi cały świat. Kontrowersyjna dekoracja ślubna tylko dla bogatych

2023-01-30 11:08

Zaskoczyć gości - taki cel przy organizacji wesela stawia sobie wielu nowożeńców. A jaki jest sprawdzony sposób, by to osiągnąć? Oczywiście najlepiej wykorzystać swoją pomysłowość. Do tego coś z "najwyższej półki" i efekt gwarantowany. Para z Filipin połączyła oba patenty: ich zdjęcie z bukietem z cebuli podbija sieć.

Bukiet panny młodej - to nieodłączny element każdej uroczystości ślubnej, dużego wesela i najmniejszego przyjęcia. Ma być ozdobą i często najbardziej ekstrawagancką częścią stylizacji. Tak było też na uroczystości w Filipińskim półmilionowym Iloilo City. Para młoda jako dodatki wybrała - czerwoną cebulę. Wiązanka panny młodej składa się praktycznie tylko z tego warzywa. Koralowy kolor warzywa jest dekoracyjny - trzeba to przyznać, ale taki bukiet w Filipinach to teraz szczyt luksusu.

Wiązanka ślubna z cebuli - hit na Filipinach

Philippine News Agency donosi, że panna młoda wskazała, że jej wiązanka ślubna to też pomysł praktyczny i zero waste: wiązankę po ślubie młodzi wykorzystają do gotowania, podczas gdy kwiaty trafiłyby do kosza. Cebulę w dłoniach na zdjęciu ślubnym trzyma panna młoda. Dekoracje w tym samym stylu w postaci zdobionych wieńców mają również druhny. Wiązankę ślubną z cebuli okrzyknięto najbardziej luksusowym trendem sezonu ślubnego. Z czego to wynika? Ceny cebuli na Filipinach są tak wysokie, że warzywo, bez którego nie istnieje lokalna kuchnia jest na wagę złota.

Rekordowe ceny cebuli na Filipinach

Bukiet ślubny od razu okrzyknięto nie tylko odważnym i ekstrawaganckim, ale też luksusowym. Dlaczego cebula na Filipinach jest tak cenna? Zawsze była bardzo popularnym warzywem, teraz jest zwyczajnie bardzo droga. Wedle danych filipińskiego ministerstwa rolnictwa czerwone i białe cebule kosztowały na początku stycznia 600 peso filipińskich, ok. 11 dolarów za kilogram, a kurczak około 220 peso, czyli ok. 4 dolary za kilogram. Cena jest więc niemal trzykrotnie wyższa.

Wzrost cen cebuli jest spowodowany zniszczeniem upraw wartych dziesiątki miliardów peso w rezultacie tajfunów, które nawiedziły Filipiny w 2022 r.

Filipińska Agencja Informacyjna PNA przekazała, że 23 grudnia służby celne przejęły białą cebulę o wartości 310 tys. dolarów, ukrytą w przesyłce z odzieżą. Dwa dni wcześniej celnicy przejęli czerwoną cebulę z Chin o wartości 364 tys. dolarów, którą znaleziono w pudełkach po ciastkach.

Cebula - właściwości. Dlaczego warto jeść cebulę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE