Netflix, Brokat 2022

i

Autor: Netflix

Brokat to serial Netflixa z fabułą w Trójmieście! Wiesz, gdzie dokładnie był kręcony?

2023-03-31 8:30

W serialu "Brokat", nowej polskiej produkcji Netflixa, w kadrach można odnaleźć wiele trójmiejskich punktów, m.in. Halę Olivia, Sopot czy Biskupią Górkę. Akcja filmu jest osadzona w Trójmieście i tu były też kręcone zdjęcia.

"Brokat" czyli luksus na miarę PRL-u

Akcja filmu rozpoczyna się w Sopocie, w luksusowym hotelu pełnym dóbr, o których marzyli wtedy obywatele duszeni przez politykę gospodarczą własnego państwa. W tym lepszym odbiciu Polski PRL-u nie brakowało jednak muzyki, romansów i uciech ciała. W serialu głównymi bohaterkami są trzy prostytutki: Helena, Pola i Marysia. Role odtworzyły: Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno.

Sopot, rok 1976. Trzy zdeterminowane kobiety próbują radzić sobie w obliczu zmian społecznych i politycznych. Pragną też wolności, niezależności finansowej i miłości

Netflix Brokat

i

Autor: Netflix
Netflix, Brokat 2022

i

Autor: Netflix

- tak brzmi opis filmu w popularnym serwisie streamingowym.

Gdzie toczy się akcja filmu "Brokat"?

Scenarzystka Aleksandra Chmielewska wyjaśniała, że do opowiedzenia o prostytutkach z lat 70. zainspirowała ją historyczka Anna Dobrowolska zajmująca się pracą seksualną kobiet w PRL. Scenarzystka zajęła się okresem, w którym Polacy poczuli nieco luzu co przełożyło się na większą swobodę obyczajową.

Gdzie kręcono serial Brokat? Gdańsk i Sopot w nowej produkcji Netflixa

Premiera serialu to grudzień 2022 roku. W filmie Hala Olivia, którą widzimy z zewnątrz jest olbrzymim PEWEX-em. Kawiarnia, w której toczy się część akcji umieszczona została w Górkach Zachodnich. W serialu pojawiają się panoramy miasta, rozpoznać można Gdańskie Żurawie i elementy drobnej architektury. Jednym z filmowych wątków są wyścigi konne, tu oczywiście tłem również był Sopot. Gdynia w nowym serialu to nie tylko plaża i nadmorskie okolice między innymi orłowskiego mola, ale też kasyna, akademik oraz kawiarnia Delicje.

Jak wskazują czujni fani, hotel z serialu Brokat mógł być kręcony w Międzyzdrojach - podejrzenia padają m.in. na nadmorski Vienna House.

Brokat obejrzysz na Netflix

Serial ma 10 odcinków, wszystkie są już dostępne na platformie. To najnowsza produkcja z tego roku, którą wspólnie wyreżyserowali Marek Lechki, Anna Kazejak, Rafał Skalski i Julia Kolberger.

Stocznia wystawia się w ECS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE