Ryanair otworzy nową trasę z Polski?  Polacy długo na to czekają

i

Autor: pixabay

Podróże

Nowy kierunek na wakacje. Loty odbywać będą się z Polski

Polacy chętnie latają na wakacje, dlatego przewoźnicy chętnie otwierają nowe trasy. Tym razem Ryanair obiera nowy kierunek. Pierwsze loty już zimą!

Z raportu finansowego Ryanaira wynika, że Polska była drugim najszybciej rosnącym krajem, jeśli chodzi o wyniki finansowe Ryanaira. Oznacza to, że Polacy chętnie korzystają z usług tego przewoźnika, a ten tworzy nowe połączenia.

Jak informuje Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny Buzz (polskiej spółki córki Ryanaira( w rozmowie z portalem Fly4free: „ten trend z pewnością się utrzyma – w zeszłym roku na trasach z i do Polski przewieźliśmy 14.5 mln pasażerów, w tym roku chcemy przewieźć o 1 mln podróżnych więcej. Polska jest czwartym najważniejszym rynkiem Ryanaira pod względem liczy pasażerów po Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Hiszpanii”.

Nowe kierunki. Dokąd polecimy z Polski? 

Rosnąca pozycja Polski powoduje, że przewoźnik z chęcią wprowadza nowe trasy. A te, jak zapowiada Michał Kaczmarzyk, mają być bardziej egzotyczne.

Jeżeli chodzi o zimowy rozkład, to lada moment ogłosimy nowe trasy z Polski. Co z bardziej egzotycznymi trasami? Dobrym przykładem jest Maroko, które jest w open sky, więc na pewno będziemy rozwijać stąd naszą ofertę. A Egipt? To jest kierunek, do którego na pewno będziemy latać z Polski. Pytanie nie brzmi więc „czy”, tylko „kiedy”

– mówił Kaczmarzyk.

Dyrektor dodał też, że najpewniej już tej zimy Ryanair uruchomi trasy z Polski do zupełnie nowego kraju, który do tej pory nie był obecny w regularnej siatce połączeń irlandzkiej linii. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Andrzej Duda zdecydował ws. lex Tusk!
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE