Nowe tablice na gdańskich przystankach. Łącznie zainstalowanych będzie 75 wyświetlaczy

2022-12-15 13:58
Nowe tablice  na gdańskich przystankach.
Autor: gdansk.pl

Na ukończeniu są prace montażowe nowych tablic SIP na gdańskich przystankach autobusowych i tramwajowych. W tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie odbiorów 75 tablic.

Od kilku tygodni mieszkańcy i pasażerowie gdańskiej komunikacji mogli zauważyć pojawiające się na niektórych przystankach nowe tablice Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP). W tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie odbiorów 75 nowych tablic, które pojawiły się m.in. na przystankach przy Przychodni Morena, Galerii Bałtyckiej, Operze Bałtyckiej, Bramie Wyżynnej czy Szpitalu na Zaspie. Z nowych tablic ucieszą się także pasażerowie korzystający m.in. z przystanków Gospody, Harfowa czy Bażyńskiego.

Wykonawcą robót jest firma GMV INNOVATING SOLUTIONS Sp. z o.o., a koszt inwestycji to ponad 8,7 mln złotych.

Oprócz samych tablic SIP w zakresie zadania znalazło się także wykonanie niezbędnej instalacji teletechnicznej oraz podłączenie ich do Systemu Informacji Pasażerskiej TRISTAR. Dodatkowo firma wykonała aplikację służącą do zarządzania nowymi tablicami, umożliwiającą również podłączenie do niej funkcjonujących już tablic oraz dalszą rozbudowę sieci tablic SIP. W zakresie wykonawcy było  także dostarczenie serwerów.

W przypadku kilku tablic m.in. na ul. Spacerowej, Guderskiego czy Platynowej  z uwagi na warunki przedstawione przez Energę w umowach o dostarczenie sieci elektroenergetycznej (m.in. terminy realizacji), włączenie tablic nastąpi w nieco późniejszym czasie.  Z kolei w okolicy ul. Chłopskiej ze względu na konieczność zwiększenia zakresu projektowego przyłączy do systemu Tristar, 9 tablic na 4 przystankach powstanie wiosną 2023 r. 

Zadanie jest częścią wieloletniej i wieloetapowej inwestycji Gminy Miasta Gdańska realizowanej pod wspólną nazwą „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej” (GPKM).

Aranżowanie i dekorowanie wnętrza. Twoja Ekipa - Remontuj z Bricomarché
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE