Niezwykły gość na Pomorzu. Wizyta ambasadora USA w Trójmieście

2022-08-10 9:25
Niezwykły gość na Pomorzu. Wizyta ambasadora USA w Trójmieście
Autor: gdansk.pl

Wzajemne relacje gospodarcze, wojna na Ukrainie, a także współpraca w dziedzinie energetyki. To najważniejsze tematy, poruszone podczas spotkania ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Marka F. Brzezinskiego z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem. Ambasador odwiedził też Gdańsk i spotkał się z prezydent.

Niezwykły gość na Pomorzu

Mark F. Brzezinski jest od lutego 2022 r. ambasadorem USA w Polsce. Odwiedzając różne regiony naszego kraju przyjechał również na Pomorze.

– Po raz pierwszy na Pomorzu byłem 30 lat temu, jeszcze jako stypendysta programu Fulbrighta – podkreślił ambasador USA. – Cieszę się, że mogłem tu przyjechać ponownie i jestem pod wielkim wrażeniem zmian, jakie w regionie zaszły. Widzę, jak dobrze wykorzystaliście te trzy dekady – zaznaczył podczas spotkania z marszałkiem.

Wcześniej dyplomata odwiedził m.in. Słupsk, co było okazją do rozmów z samorządem Słupska o możliwościach rozwoju miasta i regionu słupskiego. Ambasador był także w amerykańskiej bazie rakietowej w Redzikowie, gdzie spotkał się ze służącymi w niej żołnierzami.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski złożył we wtorek, 9 sierpnia 2022 r., oficjalną wizytę w Gdańsku. Dyplomata zwiedził wystawę Europejskiego Centrum Solidarności oraz złożył kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej. Mówiąc o wsparciu udzielanym uchodźcom z Ukrainy amerykański gość oświadczył, że Polacy i gdańszczanie są w tym względzie prawdziwymi bohateram

- To dla mnie wielki zaszczyt być tutaj. Mój tata i mama kochali Gdańsk i uwielbiali tu przyjeżdżać

- oświadczył Mark Brzezinski.

Ambasador USA przed tablicami strajkowymi

Ambasador USA był m.in. pod wielkim wrażeniem oryginalnych, drewnianych tablic z 21 postulatami historycznego strajku w sierpniu 1980 r. w Stoczni Gdańskiej. - To zdumiewające, jak siła i energia tak niewielu ludzi zmieniła tak naprawdę świat - powiedział Mark Brzezinski.

Eska Summer City Olsztyn! Wakacje 2022 w Mrągowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE