Pięćset uczennic na niezwykłej lekcji WF u Otylii Jędrzejczak. To pierwsza tegoroczna edycja akcji „Mistrzynie w Szkołach”

i

Autor: mat pras

Niezwykła lekcji WF u Otylii Jędrzejczak. To pierwsza tegoroczna edycja akcji „Mistrzynie w Szkołach”

2022-04-28 13:48

Blisko pięćset uczennic wzięło udział w pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Najlepsza w dziejach polska pływaczka Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Świecia na Kujawach i Pomorzu cztery inne wielkie sportsmenki, które najpierw ćwiczyły z dziewczynami, a następnie odpowiadały na ich pytania.

Jestem dumna z tego, że po raz kolejny rozpoczynamy ten projekt. Mówimy: jestem piękna, jestem wyjątkowa, jestem Bella. W Świeciu w zajęciach udział bierze prawie pięćset dziewczynek, a zgłoszeń było dużo więcej. Niestety, sala nam pozwala tylko na tyle. Wyjątkowość tego projektu jest taka, że wspaniałe kobiety, wspaniałe mistrzynie, opowiadają nie tylko o swojej historii dojścia do sukcesu. Mówią o tym, jak warto walczyć i marzyć, jak realizować marzenia. A ćwicząc z uczennicami, pokazują im, że aktywność fizyczna jest niezbędna w naszym życiu

– mówiła Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

Dla mnie największym wyróżnieniem tego projektu jest to, że mistrzynie, które przyjeżdżają do każdego miejsca w kraju, robią to bezproblemowo, gdy je zapraszamy. To pokazuje, że „Mistrzynie w Szkołach” to wspaniały projekt, w którym przekazujemy swoją wiedzę i doświadczenie. Zachęcamy do tego, żeby w trakcie tej lekcji z nami ćwiczyły, pokazujemy dziewczynom, by były ważne dla siebie

– dodała najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

Razem z uczennicami w Świeciu ćwiczyły wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz, polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich oraz mistrzyni świata i Europy Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Jóźwik, lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i Europy, a także łyżwiarka szybka Andżelika Wójcik.

Uczestniczki zajęć w Świeciu nie ukrywały, że bardzo lubią wychodzić na lekcje wychowania fizycznego. – Dobrze się czuję, gdy ćwiczę i przez to mogę mieć dobrą kondycję. Dobrze, że wrócił normalny WF, bo jednak ćwiczenie przez komputer nie jest za fajne – mówiła 12-letnia Agata ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeciu.

Akcja „Mistrzynie w Szkołach” współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami jego pierwszej odsłony w 2022 roku były także województwo kujawsko-pomorskie, miasto Świecie oraz powiat świecki. Samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego po raz kolejny włączył się w ten projekt, bo „Mistrzynie w Szkołach” już po raz piąty odbyły się na Kujawach i Pomorzu.

Niezwykła lekcji WF u Otylii Jędrzejczak. To pierwsza tegoroczna edycja akcji „Mistrzynie w Szkołach”

i

Autor: mat pras
Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak: Lubię trzynastkę, w Tokio może być 13 medali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE