Nie będzie podwyżki opłat parkingowych! „Nie chcemy obciążać mieszkańców podczas pandemii”

2020-10-16 8:01 Dominika Bakura
Zdrożeją śmieci, bilety i parkowanie
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Zdrożeją śmieci, bilety i parkowanie

Podwyżki opłat parkingowych - wstrzymane! To decyzja gdyńskich urzędników, którzy nie chcą dodatkowo obciążać mieszkańców podczas pandemii. Przypomnijmy - jeśli zmiany weszłyby w życie, w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, za trzy godzinny postój, trzeba byłoby zapłacić ok. 20 zł.

– Wziąwszy pod uwagę znaczący wzrost zachorowań, który powoduje wprowadzanie nowych obostrzeń, a co za tym idzie - może mieć bardzo poważne skutki ekonomiczne, prezydent uznał, że obciążanie mieszkańców rosnącymi opłatami za usługi świadczone przez miasto byłoby niewskazane – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

By nowe stawki za parkowanie zostały przesunięte w czasie, radni muszą poprzeć tę inicjatywę.

– Nie wyobrażam sobie, żeby rada miasta nie poparła wniosku pana prezydenta i tym samym dbała o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta – tłumaczy wiceprezydent. – Mamy nadzieję, że tego 1 lipca sytuacja będzie już bardzo spokojna w naszym kraju, w naszym mieście i wprowadzenie nowych stawek będzie możliwe. Jeśli nie, to dalsze decyzje będziemy podejmować w późniejszym czasie – mówi Łucyk. 

Projekt tej uchwały z uwagi na pilność prezydent wniesie na najbliższej sesji Rady Miasta Gdyni w trybie nadzwyczajnym. Posłuchaj:

W związku z pandemią, nie będzie także podwyżki czynszów w lokalach komunalnych. 

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.