Gdynia. Neutralizacja niewybuchów z okresu II wojny światowej

i

Autor: MARYNARKA WOJENNA RP/FACEBOOK

Neutralizacja bomb lotniczych z dna morza. W Gdańsku wyznaczono specjalne strefy

2023-02-21 12:25

W środę (22 lutego) przeprowadzona zostanie operacja wydobycia, transportu i unieszkodliwienia bomb lotniczych z okresu drugiej wojny światowej zalegających w rejonie Portu Północnego w Gdańsku - poinformował we wtorek Urząd Miejski w Gdańsku.

Paulina Chełmińska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku przekazała w komunikacie prasowym, że za przeprowadzenie operacji wydobycia, transportu i unieszkodliwienia bomb lotniczych z okresu drugiej wojny światowej odpowiada Urząd Morski w Gdyni.

„Bomby zalegają w rejonie Portu Północnego w Gdańsku. Bezpośrednim wykonawcą przedsięwzięcia jest wyspecjalizowana jednostka Marynarki Wojennej. Operacja odbywać się będzie w środę, 22 lutego w godz. 8-16. Na potrzeby przeprowadzenia operacji wyznaczono strefę bezpieczeństwa obejmującą w Gdańsku teren linii brzegowej Zatoki Gdańskiej na wysokości od Ptasiego Raju (wejście nr 18) do mola w Brzeźnie (wejście nr 53). W związku z tym, w dniu przeprowadzenia akcji, od godzin porannych obowiązywać będzie zakaz przebywania na plażach od wejścia nr 18 do wejścia nr 53 z bezwzględnym zakazem przebywania w wodzie” 

– poinformowała.

Dodała, że obszar ten zabezpieczać będą patrole Policji, Straży Miejskiej, 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz patrole ratowników wodnych Gdańskiego Ośrodka Sportu na quadach.

„Przy każdym wejściu umieszczone zostaną informacje o zagrożeniu i zakazie wejścia na plaże. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wszystkich służb zabezpieczających operację unieszkodliwienia niewybuchu” – podkreśliła w komunikacie Paulina Chełmińska.

Wskazała również, że od środy od godz. 6.30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kontenerowa, od zjazdu z ul. Sucharskiego w kierunku Batlic Hub Container Terminal Sp. z o.o. oraz od zjazdu z ronda ul. Budowniczych Portu Północnego.

„Za koordynację zabezpieczenia terenu na obszarze Gdańska odpowiada Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku” – wyjaśniła Chełmińska.

Nowa generacja okien dachowych. Fakro GREENVIEW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE