Nerwowe lato w Gdańsku: Lechia rozwiązuje rezerwy z dnia na dzień, a Łukasz Zwoliński chce odejść

2022-06-24 20:33
Lechia Gdańsk
Autor: Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Lipice będzie niezwykle nerwowym okresem dla fanów Lechii. Nie wyjaśniła się jeszcze kwestia nowego właściciela, a transferów nie widać na horyzoncie. Przed starciem w eliminacjach do Ligi Konferencji w drużynie Tomasza Kaczmarka zaczyna się robić coraz więcej znaków zapytania.

Kolejny krok

Podczas ostatnich tygodni Lechia Gdańsk kilkukrotnie odrzucała oferty za Łukasza Zwolińskiego. Zainteresowanie podstawowym napastnikiem Biało-Zielonych wyraził klub z Izraela - Hapoel Beer Szewa. Lechia zdecydowała się odrzucić ofertę opiewającą na 800 tys €. Dzięki lepszej kondycji finansowej klubu można było sobie na to pozwolić. Sam zawodnik po dobrym sezonie, w którym strzelił 14 bramek, daje do zrozumienia że chciałby zmienić otoczenie. Tak otwarty sygnał daje bardzo duże prawdopodobieństwo do tego, że Łukasz Zwoliński Gdańsk jeszcze tego lata. Wówczas w formacji ofensywnej drużyny Tomasza Kaczmarka zrobi się bardzo ubogo. Zostanie tak naprawdę Flavio Paixao ( który rozgrywać będzie swój ostatni sezon) i młody Kacper Sezonienko. 

Rozwiązane rezerwy

Z klubu wyłania się jeden wielki obraz chaosu. 24 czerwca Lechia Gdańsk zdecydowała o rozwiązaniu swojej drugiej drużyny. Nic na to nie wskazywało, jeszcze parę dni temu z klubu wychodziły komunikaty, że w przyszłym sezonie klub będzie chciał walczyć o awans z ligi IV, do ligi III. Dziwi więc olbrzymia niekonsekwencja i chaos informacyjny wychodzący z klubu.

Akademia Lechii będzie prowadziła szkolenie do kategorii U19. Najbardziej perspektywiczni i rozwojowi młodzi piłkarze będą wprowadzani do pierwszego zespołu, co miało już miejsce choćby w przypadku takich zawodników, jak Kacper Urbański, Karol Fila, Mateusz Żukowski czy Jakub Kałuziński. Zawodnicy będą też wypożyczani do drużyn szczebla centralnego I i II ligi, gdzie z perspektywy ich rozwoju sportowego, będzie to bardziej korzystne, niż występy na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce

Czytamy w komunikacie na stronie Lechii.

Dziwi fakt, olbrzymiej niekonsekwencji. Przed kilkoma laty Lechia również zdecydowała się rozwiązać rezerwy swojego klubu. W klubie nie widać pomysłu na II drużynę, w której młodzi zawodnicy mogą ogrywać się razem z tymi nie łapiącymi się do pierwszej drużyny. Lechia nie idzie śladami choćby Lecha Poznań, który ma swoją drużynę rezerw dwa szczeble rozgrywek wyżej (2 liga) i nie musi ich wypożyczać do innych klubów. Z pewnością szczegóły tego, skąd tak nagle zdecydowano się rozwiązać rezerwy dopiero wypłyną. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE