Lechia Gdańsk

i

Autor: Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Nerwowe lato w Gdańsku: Lechia rozwiązuje rezerwy z dnia na dzień, a Łukasz Zwoliński chce odejść

2022-06-24 20:33

Lipice będzie niezwykle nerwowym okresem dla fanów Lechii. Nie wyjaśniła się jeszcze kwestia nowego właściciela, a transferów nie widać na horyzoncie. Przed starciem w eliminacjach do Ligi Konferencji w drużynie Tomasza Kaczmarka zaczyna się robić coraz więcej znaków zapytania.

Kolejny krok

Podczas ostatnich tygodni Lechia Gdańsk kilkukrotnie odrzucała oferty za Łukasza Zwolińskiego. Zainteresowanie podstawowym napastnikiem Biało-Zielonych wyraził klub z Izraela - Hapoel Beer Szewa. Lechia zdecydowała się odrzucić ofertę opiewającą na 800 tys €. Dzięki lepszej kondycji finansowej klubu można było sobie na to pozwolić. Sam zawodnik po dobrym sezonie, w którym strzelił 14 bramek, daje do zrozumienia że chciałby zmienić otoczenie. Tak otwarty sygnał daje bardzo duże prawdopodobieństwo do tego, że Łukasz Zwoliński Gdańsk jeszcze tego lata. Wówczas w formacji ofensywnej drużyny Tomasza Kaczmarka zrobi się bardzo ubogo. Zostanie tak naprawdę Flavio Paixao ( który rozgrywać będzie swój ostatni sezon) i młody Kacper Sezonienko. 

Rozwiązane rezerwy

Z klubu wyłania się jeden wielki obraz chaosu. 24 czerwca Lechia Gdańsk zdecydowała o rozwiązaniu swojej drugiej drużyny. Nic na to nie wskazywało, jeszcze parę dni temu z klubu wychodziły komunikaty, że w przyszłym sezonie klub będzie chciał walczyć o awans z ligi IV, do ligi III. Dziwi więc olbrzymia niekonsekwencja i chaos informacyjny wychodzący z klubu.

Akademia Lechii będzie prowadziła szkolenie do kategorii U19. Najbardziej perspektywiczni i rozwojowi młodzi piłkarze będą wprowadzani do pierwszego zespołu, co miało już miejsce choćby w przypadku takich zawodników, jak Kacper Urbański, Karol Fila, Mateusz Żukowski czy Jakub Kałuziński. Zawodnicy będą też wypożyczani do drużyn szczebla centralnego I i II ligi, gdzie z perspektywy ich rozwoju sportowego, będzie to bardziej korzystne, niż występy na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce

Czytamy w komunikacie na stronie Lechii.

Dziwi fakt, olbrzymiej niekonsekwencji. Przed kilkoma laty Lechia również zdecydowała się rozwiązać rezerwy swojego klubu. W klubie nie widać pomysłu na II drużynę, w której młodzi zawodnicy mogą ogrywać się razem z tymi nie łapiącymi się do pierwszej drużyny. Lechia nie idzie śladami choćby Lecha Poznań, który ma swoją drużynę rezerw dwa szczeble rozgrywek wyżej (2 liga) i nie musi ich wypożyczać do innych klubów. Z pewnością szczegóły tego, skąd tak nagle zdecydowano się rozwiązać rezerwy dopiero wypłyną.