WOPR

i

Autor: pixabay.com

Nawet 5 tys. zł! Tyle może zarobić ratownik wodny w Sopocie. Nadal są wolne miejsca

2021-06-16 9:07

Nawet 5 tys. zł! Tyle, w miesiąc może zarobić ratownik wodny w Sopocie. Mimo, że sezon zbliża się wielkimi krokami - nadal jest kilka wolnych miejsc. – Szukamy osób, które mogłyby podjąć prace w sierpniu – mówi Maciej Dziubich, prezes sopockiego WOPR-u.

Załogę na lipiec mamy już skompletowaną, są jednak pojedyncze miejsca na sierpień. Ponadto większa liczba ratowników umożliwia wprowadzenie rotacji na stanowiskach. Zatem, jeżeli ktoś szuka pracy na wakacje, niech pamięta o nas i zgłasza się – dodaje Dziubich. – Jeśli ratownik, ma 26 lat, jest nadal studentem, to w Sopocie, przez cały miesiąc może zarobić ponad 5 tys. zł – tłumaczy prezes sopockiego WOPR-u.

Ratowników wodnych poszukuje także Gdański Ośrodek Sportu. Pracę można rozpocząć już 25 czerwca na jednym z sześciu kąpielisk.

"Mamy pojedyncze, wolne miejsca. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, umiejące pływać, odporne na stres, chcące podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Ponadto ratownik musi być w każdej chwili gotowy do udzielenia pierwszej pomocy, zarówno w wodzie, jak i na lądzie"

– podkreśla Łukasz Iwański, kierownik Kąpielisk Morskich w Gdańsku.

Gdynia tymczasem ma już skompletowany zespół ratowników. Będą oni pracować na czterech kąpieliskach: Babie Doły, Redłowo, Orłowo i Śródmieście.  

"Ratownicy mogą pracować w rotacyjnym systemie uwzględniającym indywidualne potrzeby. Mogą też na bieżąco korzystać z zaplecza socjalnego i każdy z nich otrzymują ubiór dostosowany do panujących na plaży warunków atmosferycznych. Młodzi ratownicy mogą liczyć jednocześnie na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie na umowę zlecenie podczas całego czasu trwania pracy kąpieliska"

– konkluduje Marek Urbaniak, kierownik Działu Komunikacji i Marketingu w Gdyńskim Centrum Sportu.

Złodzieje wysadzili bankomat w banku na Karłowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE