Sąd

i

Autor: Pixabay

sąd

Obrażał Polaków i nazwał się hitlerowcem. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

2023-08-10 14:30

W czwartek (10 sierpnia) Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok w sprawie cywilnej Natalia Nitek-Płażyńska kontra Hans G. Po częściowo uwzględnionej kasacji sędziowie orzekli, że Niemiec ma przeprosić byłą pracowniczkę w siedzibie firmy. Ponadto zasądzono zadośćuczynienie.

Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku ogłoszono w czwartek (10 sierpnia) wyrok z powództwa wzajemnego w procesie Natalii Nitek-Płażyńskiej z Hansem G.

Było to ponowne rozpoznanie sprawy rozstrzygniętej wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 4 marca 2020 r., który został uchylony w części wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 7 marca br. i w tym zakresie sprawa została przekazania Sądowi Apelacyjnemu w Gdańsku do ponownego rozpoznania.

Sprawa Hansa G. - mówił, że jest hitlerowcem i obrażał Polaków 

Zachowanie Hansa G. ujawniła w 2016 r. była pracownica jego firmy w Dębogórzu w koło Trójmiasta. Natalia Nitek-Płażyńska (żona Kacpra Płażyńskiego z PiS) przedstawiła mediom taśmy, na których Niemiec mówi, że jest hitlerowcem, obraża Polaków i deklaruje chęć ich zabijania.

Natalia Nitek-Płażyńska wygrała z Hansem G.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku, który rozpatrywał w czwartek częściowo uchylony wyrok uznał, że Nitek-Płażyńska nie musi przepraszać Hansa G, a jej były pracodawca ma ją przeprosić w siedzibie firmy oraz zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Bieg św. Dominika. Mistrzostwa Polski na 10 km

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie: Jarmark Dominikański Gdańsk 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE