Naprawdę „Każdy może pomóc” – ruszyła świąteczna, jubileuszowa akcja dla gdańskich dzieci

2021-10-24 9:45
każdy może
Autor: MOPR

W tym roku na gwiazdkowy, wymarzony upominek od anonimowego darczyńcy czeka ok. 600 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Ich pragnienia możemy spełnić. Wystarczy włączyć się w akcję „Każdy może pomóc” i ofiarować dziecku świąteczny prezent. Najbardziej ucieszą te przygotowane od serca.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przygotowali listy o najmłodszych podopiecznych. Zawierają one m.in. informację o imieniu, wieku, płci oraz o zainteresowaniach dziecka. Każdy opatrzony jest kodem. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy.

- Co roku jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i ogromnej empatii darczyńców, którzy wspierają nasz projekt. Coraz częściej włączają w przygotowanie gwiazdkowego prezentu także swoich bliskich i znajomych. Naprawdę starają się, by upominek spodobał się dziecku - przyznaje Magdalena Theus, koordynatorka przedsięwzięcia.

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres: kmp.mopr@interia.pl Przygotowane, oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 13 do 16 grudnia br., w godz. 8.00-20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Na miejscu podarki przyjmą pracownicy gdańskiego Ośrodka.

W związku z trwającą epidemią akcja prowadzona jest z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa i w reżimie sanitarnym. Przed świętami upominki dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań wolontariusze akcji, ubrani w maseczki i rękawiczki ochronne. Dodajmy, że prezenty te zgodnie z wytycznymi sanitarnymi „przeczekają”, zanim trafią do najmłodszych objętych wsparciem. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie ok. 5 150 gdańskich dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE