Namalował napis na murze z błędem. Za autorskie śmierć konfidentą spędzi lata za kratami

i

Autor: Pomorska policja

Namalował napis na murze z błędem. Za autorskie "śmierć konfidentą" spędzi lata za kratami

2022-06-22 9:52

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali na gorącym uczynku 28-letniego mężczyznę, który zniszczył elewację budynku przy ul. Politechnicznej. Wandal malując sprejem napisał: „Śmierć konfidentą”. Straty zostały wycenione na 3 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie.

W nocy policjanci z komisariatu we Wrzeszczu patrolując ulicę Politechniczną, zauważyli mężczyznę, który na ścianie jednego z budynków czarnym sprejem namalował duży napis o treści (pisownia dosłowna)„Śmierć konfidentą”, a na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać.

Natychmiastowa reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania 28-latka z Gdańska. Policjanci znaleźli przy nim farbę w spreju koloru czarnego, którą zabezpieczyli. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

- relacjonują policjanci. 

Osoba zarządzająca budynkiem, wartość strat z tytułu uszkodzenia elewacji wyceniła na kwotę 3 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przestępca w oku kamery. Oszukał bydgoszczankę na BLIK-a, pieniądze wypłacił w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE