3. Gdańsk

i

Autor: Pexels Nikogo nie dziwi miejsce w TOP3. Gdańsk też jest w rankingu "The Guardian", TOP 40 najgorętszych kierunków turystycznych. Piękne plaże, do tego urocza Wyspa Sobieszewska, urokliwe Główne Miasto, Park Oliwski, molo w Brzeźnie... Atrakcji w Gdańsku można naprawdę wymieniać i wymieniać.

ciekawostki

Najdłuższe nazwy miejscowości w Pomorskiem. Sprawdź, czy potrafisz je wypowiedzieć

2023-11-30 15:01

Czy zastanawialiście się, jakie są najdłuższe nazwy miejscowości w województwie pomorskim? Jeśli nie, a jesteście ciekawi, to przychodzimy z pomocą. Najdłuższa nazwa składa się z 21 znaków!

Najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce 

Najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce to Przedmieście Szczebrzeszyńskie na Lubelszczyźnie i Sobienie Kiełczewskie, które składają się z 30 znaków wraz ze spacjami. A miasto - Ostrowiec Świętokrzyski (23 znaki), który znajduje się w województwie świętokrzyskim.

Najdłuższe nazwy miejscowości w województwie pomorskim

Na mapie Polski nie brakuje ciekawych i barwnych nazw miejscowości. Sprawdziliśmy, jakie lokalizacje mają najdłuższe nazwy w województwie pomorskim. Zazwyczaj się to nazwy dwuczłonowe.

Przejdź do galerii, by zobaczyć te, które mają najdłuższą nazwę:

Historia dwóch stadionów. Z kroniki gdańskiego żużlu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE