Nadchodzi Pełnia Truskawkowego Księżyca 2023. Jak to zjawisko wpływa na nasze życie?

i

Autor: East News / Jan GRACZYNSKI

natura

Nadchodzi Pełnia Truskawkowego Księżyca 2023. Jak to zjawisko wpływa na nasze życie?

2023-05-30 7:41

Już niedługo na niebie będziemy obserwować Truskawkowy Księżyc. Ta nazwa pełni nie wzięła się od barwy księżyca, a od zbiorów truskawek, które przypadają na czerwiec. Jaki wpływ ma to zjawisko na nasze życie?

Kiedy będzie pełnia Truskawkowego Księżyca 2023?

Pełnia Truskawkowego Księżyca rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 5:43. W pełnej okazałości będziemy mogli ją oglądać po zmroku. Wyjątkowość zjawiska polega na tym, że pojawia się tylko raz w roku. Ponadto Wenus będzie w największej elongacji wieczornej.

Truskawkowy Księżyc - kilka nazw na jedno zjawisko 

Nazwa Truskawkowy Księżyc pochodzi od przypadających na czerwiec zbiorów truskawek. Ta pełnia nazywana jest także Superksiężycem, bo srebrny glob znajduje się najbliżej Ziemi. Znana jest także pod określeniami pełnia Różanego Księżyca (od dojrzewania kwiatów w Europie) czy Gorącą Pełnią (z uwagi na początek lata).

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc, bo właśnie wtedy rozpoczyna się lato oraz przypada Noc Świętojańska (Noc Kupały). Słowianie uważali, że przełom wiosny i lata to moment, kiedy przyroda zyskuje pełnię swoich sił.

Jaki wpływ na nasze życie ma Truskawkowy Księżyc?

Pełnia w znaku Strzelca to niezwykły moment, który zdaniem niektórych wpływa pozytywnie na nasz organizm i humor.

Astrologowie uważają, że okres pełni Truskawkowego Księżyca to najlepszy czas na "czerpanie z życia garściami". W tym czasie warto spotykać się z przyjaciółmi, cieszyć się z małych rzeczy oraz doceniać przybycie nowej pory roku - lata.

Napięcie przed Gorącą Pełnią 

Niektórzy przed pełnią odczuwają niepokój czy podenerwowanie, mają problem z zasypianiem. To odpowiedni moment na zmiany i wyjście ze swojej strefy komfortu. W tym czasie warto zamknąć "stare" sprawy i podjąć nowe wyzwania. Uważa się, że Truskawkowy Księżyc zaburza produkcję serotoniny (hormon szczęścia).

Mówi się, że pełnia Różanego Księżyca zamyka wiosenne przesilenie. Wszak za kilka dni, 21 czerwca, rozpocznie się astronomiczne lato.

Ponadto Superksiężyc może wpływać na wzrost apetytu u dzieci, szczególnie u tych, którzy grymasą przy jedzeniu.

Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE