Na ulice Gdyni wracają rowery cargo. Można je wypróbować za darmo!

i

Autor: gdynia.pl

Na ulice Gdyni wracają rowery cargo. Można je wypróbować za darmo!

2023-03-15 10:37

Po długiej przerwie rowery wracają do Gdyni. W środę (15 marca) będzie można wsiąść na dwa kółka i przetestować je zupełnie za darmo na cały tydzień! Szczegóły poniżej.

Od wielu lat rowery cieszą się w Gdyni dużą popularnością.  Obecnie do dyspozycji mieszkańców są rowery, które posiadają wspomaganie elektryczne oraz przeciwdeszczowe namioty. Dostosowane są do przewozu dzieci, posiadają ławeczki oraz pasy bezpieczeństwa. 

Naszym celem jest ciągłe zwiększanie udziału ruchu rowerowego w Gdyni. Każdy mieszkaniec i przedsiębiorca ma nieco inne potrzeby związane z codzienną mobilnością, stąd rozwój inicjatyw rowerowych skierowanych do różnych grup. Rowerem cargo można jeździć na zakupy, realizować dostawy, zawieźć dzieci do przedszkola lub przewozić różnego rodzaju towary a także łączyć wszystkie te funkcje.

– mówi Marek Łucyk, Wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju.

Jak dodaje, to genialne rozwiązanie, ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Mieszkańcy i przedsiębiorcy, mogą bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni i sprawdzić funkcjonalność różnych modeli. Jestem pewny, że testowanie cargo bike’ów pomoże dostrzec korzyści z ich wykorzystania

Bezpłatnie wypróbuj rower cargo! 15 marca rusza wypożyczalnia

Każdy z mieszkańców może przetestować osobiście gdyńskie rowery towarowe, wypożyczając bezpłatnie pojazd aż na tydzień. To rozwiązanie do szybkiego przemieszczania się po mieście w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu. To również możliwość przewozu zakupów, dzieci, nawet zwierząt! Rowery cargo wyposażone są bowiem w pojemną przestrzeń ładunkową.

Kto i jak może wypożyczyć rower cargo? 

Mieszkańcy Gdyni – osoby prywatne – mogą wypożyczyć rower cargo na maksymalnie siedem dni. 

Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe na cztery tygodnie. 

Jak wypożyczyć rower?

1. Wypełnij formularz rezerwacyjny na tej stronie - kliknij w link,2. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie dostępności rowerów i ustalenia szczegółów. 

Lokalizacje wypożyczalni dla mieszkańców: 

• Urząd Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 33• Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Opata Hackiego 33,• Laboratorium Innowacji Społecznych - Przystań Lipowa 15. 

Odbiór rowerów cargo dla gdyńskich przedsiębiorców, instytucji i organizacji pozarządowych jest możliwy w siedzibie Urzędu Miasta Gdyni, ul. 10 Lutego 33. 

Warunkiem niezbędnym do wypożyczenia roweru jest posiadanie Karty Mieszkańca Gdyni lub Metropolitalnej Karty do Kultury.

Szczegółowe informacje na temat wypożyczalni można uzyskać pod adres e-mailowym: rowercargo@gdynia.pl lub dzwoniąc pod numer 58 527 29 88. Telefon działa 5 dni w tygodniu, w godzinach 8-16. 

Nastolatkowie terroryzowali osiedle na Ursynowie. Mieszkańcy są przerażeni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE