Na Suchaninie w Gdańsku powstanie kwietny park muzyczny

2022-05-28 10:00
Suchanino miejsce na park muzyczny
Autor: radasuchanino.pl

Za kilka instrumentów w otoczeniu roślin miasto zapłaci ponad 300 tysięcy złotych. Na gdańskim Suchaninie, między ulicami Kurpińskiego a Czajkowskiego, powstanie kwietny park muzyczny. Pomysł na tego typu zagospodarowanie terenu był jedną z propozycji w budżecie obywatelskim.

- Wnioskodawcy chcieli, by park był taką ogólnodostępną, zieloną przestrzenią rekreacyjną, ale również z funkcją edukacyjną oraz miejscem integracji mieszkańców. Nowe chodniki, które powstaną, mają być otoczone łąką kwietną. Prace przewidują też montaż bębnów perkusyjnych, cymbałów, a także dzwonów rurowych w otoczeniu kwiatów - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Warto dodać, że park będzie o ponad 75% droższy niż pierwotnie zakładano. - W przetargu, który był ogłoszony wiosną, budżet wynosił około 170 tysięcy złotych. Natomiast jedyna oferta to było ponad 304 tysiące. Uznano, że to zadanie ma zostać realizowane i tak też się stanie - dodaje Aneta Niezgoda.

Budowa ruszy w przeciągu miesiąca, a kwietny park muzyczny ma być gotowy jeszcze przed końcem wakacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE