Zjedź banana z rana i chudnij. Jak działa Morning Banana Diet?

i

Autor: Pixabay.com

dieta

Morning Banana Diet stała się popularna. Można zrzucić na niej nawet 7 kilogramów

2023-10-10 9:31

Dieta bananowa to nietypowa opcja dla tych, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy. Rezultaty to nawet 7 kg w miesiąc. Na czym polega Morning Banana Diet?

Wielu z nas chce poprawić swoją sylwetkę i zgubić nadprogramowe kilogramy. Nie jest to łatwe zadanie. Pomimo to jest wiele sposobów, aby to zrobić. Wśród z nich znajdziemy m.in. kuloodporną kawę, mieszankę kefiru z siemieniem lnianym czy dieta bananowa.

Morning Banana Diet. Czy ta dieta działa?

Banany zawierają dużo skrobi, która zapewnia uczucie sytości i pobudza spalanie tłuszczu. Opinie, co do działania diety bananowej są sprzeczne.

Przeciwnicy twierdzą, że w organizmie są już podobne enzymy niezbędne w procesie trawienia. Faktem jest, że produkty bogate w błonnik są szybciej trawione i nie są kompletnie wchłaniane, dzięki czemu część kalorii przepada. Jednak tych kalorii jest za mało, żeby mogły powodować ubytki wagi 

- czytamy na portalu poradnikzdrowie.pl.

Dieta bananowa. Na czym polega?

Dieta Bananowa została stworzona przez państwa Watanabe z Japonii. Popularyzatorką tej diety była śpiewaczka operowa Kumiko Mori, która dzięki niej schudła ponad 7 kg.

Morning Banana Diet polega na jedzeniu bananów na śniadanie i piciu wody niegazowanej o temperaturze pokojowej. Jednak dietetycy sugerują, żeby zamiast tego, warto o poranku zrobić koktajl z bananem i niskotłuszczowym jogurtem naturalnym. Kolejne posiłki (obiad i kolacja) należą do naszego wyboru, z tymże nie konsumujemy nic po godzinie 20:00.

Na diecie bananowej powinniśmy wykluczyć alkohol i lody oraz produkty z dużą zawartością tłuszczu. Po kolacji nie powinniśmy jeść słodyczy, dozwolona jest jedna słodka przekąska w ciągu dnia (np. jabłko, w tym takze miód). Zalecane są płatki owsiane czy zioła wspomagające trawienie. Posiłki powinniśmy popijać wodą o temperaturze pokojowej.

Pamiętaj, przed rozpoczęciem diety skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Aplikacje, które pomogą Ci schudnąć [GALERIA]

Banany: jakie mają właściwości? Dlaczego warto jeść banany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE