Pieniądze monety złotówka złoty zbiórka kwesta

i

Autor: kdzwonek/pixabay.com Monety

ciekawostka

Moneta o niskim nominale jest warta fortunę. Ważny jest jeden szczegół!

2023-11-30 15:10

W naszych portfelach często "zalegają" monety, które są rzadko używane. Coraz częściej płacimy kartą bądź telefonem, przez co monety wciąż wypełniają nasz portfel i bywają zapomniane. Okazuje się, że mogą być warte fortunę. Nawet te o niskich nominałach!

Masz taką monetę w portfelu? Lepiej sprawdź! 

Zwykła moneta o wartości jednego euro? Można na niej zarobić nawet pół miliona euro! Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Ostatnio za belgijską monetę o nominale 2 euro sprzedawca żądał aż 149 500 euro. Według sprzedającego, ta moneta ma głębszą krawędź i dlatego jest wyjątkowa - zaznacza portal Polski Obserwator. 

Coraz cześciej poajwia się, że na zagranicznych aukcjach np. na eBay monety euro warte fortunę. Często chodzi o to, że posiadają błąd w biciu. Jak podaje O2.pl, jeden z użytkowników wystawił na sprzedaż monetę. Jest to dwa euro, które wycenił na... 100 tys. euro!

Moneta 2 euro. Błędny druk. Oryginał. Unikał. Niemcy. Oryginalna moneta 2 euro, unikatowa. Monetę 2 euro można sprawdzić przed zakupem 

- czytamy w  cytowanym na portalu opisie monety.

Jak dodaje Polski Obserwator, należy zwrócić uwagę na jeden szczegół. Na jednocentowej monecie o wartości pół miliona euro nie znajdziesz wygrawerowanej Bramy Brandenburskiej, ale małą gałązkę dębu. 

Zabytkowa moneta znaleziona w kasie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE